Organizacja tak bezpieczna jak wykorzystywane przez nią aplikacje

Organizacja tak bezpieczna jak wykorzystywane przez nią aplikacje
Źródło: Betacom
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Branża finansowa jest jednym z liderów cyfrowej transformacji. Dla menedżerów zarządzających instytucjami finansowymi to jednak nie powód do dumy, ale przede wszystkim wyzwanie.

We współpracę i integrację między zespołami programistycznymi oraz operacyjnymi, czyli #DevOps musi być wpisane security #Cyberbezpieczeństwo #Cyberzagrożenia @BetacomSA

Zarządzanie ryzykiem w takich zdigitalizowanych organizacjach staje się coraz trudniejsze.

Biznes potrzebuje innowacji, a one kreują ryzyko związane z cyberbezpieczeństwem ‒ każdy skuteczny atak, każdy wyciek danych to problem finansowy, wizerunkowy i prawny.

Problem to aplikacje

Historie z ostatnich kilkunastu miesięcy dowodzą, że największym problemem nie jest infrastruktura, ale aplikacje i zaszyte w nich błędy.

Koncentrując się na tworzeniu innowacji, często zapomina się bowiem o bezpieczeństwie. Dlatego we współpracę i integrację między zespołami programistycznymi oraz operacyjnymi, czyli DevOps musi być wpisane security.

Trzeba zapanować nad przyspieszającą innowacyjnością, przejść od reagowania do działań proaktywnych i ostatecznie zwiększyć bezpieczeństwo aplikacji ‒ do tego potrzebne są najlepsze rozwiązania.

Jak zabezpieczyć aplikacje?

Już 17 czerwca zapraszamy na spotkanie online, podczas którego opowiemy, jak zabezpieczać aplikacje już na etapie pisania kodu przy wykorzystaniu narzędzia technologicznego Micro Focus Fortify.

Niezależnie czy posiadasz własny zespół programistyczny, zlecasz tworzenie aplikacji na zewnątrz czy kupujesz gotowe rozwiązania – dowiedz się jak zabezpieczyć oprogramowanie i zapobiegać wyciekom danych dzięki statycznej i dynamicznej analizie kodu pod kątem podatności.

17 czerwca: webinar ‒ eksperci

Magdalena Patała-Kapko – Account Manager Betacom S.A. Absolwentka Politechniki Śląskiej z 13 letnim doświadczeniem w sprzedaży rozwiązań IT, a w bezpieczeństwie od ponad 8 lat. W Betacom S.A. od 1,5 roku odpowiedzialna za sprzedaż i wprowadzania nowych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa 

Janusz Sawicki – Sales Account Executive, Micro Focus Security. Absolwent Politechniki Krakowskie z ponad 20 letmin doświadczeniem w obszarze IT i ponad 8 lat w bezpieczeństwie systemów teleinformatycznych. Swoje doświadczenie zdobywał u czołowych integratorów na rynku polskim jak również w organizacjach miedzynarodowych miedzy innymi Genesys, Hewlett Packard Enterprise – gdzie odpowiadał za rozwój biznesu consultingowego.

Od marca 2019 jako Security Sales Account Executive odpowiada za obszar Security w Micro Focus wspierając klientów i partnerów między innymi w zakresie SIEM, Aplication Security, Identy Managemnt, PAM / Secure Data.

Marcin Więcek – Solution Architect, Betacom S.A. Absolwent Politechniki Wrocławskiej z ponad 10-letnim doświadczeniem w obszarze IT. Swoje doświadczenie zdobywał w licznych projektach dla największych firm w Polsce. W Betacom S.A. projektuje rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa aplikacji, zarządzania usługami IT, zarządzania usługami przedsiębiorstwa, zarządzania zasobami i automatyzacji procesów biznesowych. 

Rejestracja: https://app.evenea.pl/event/betacom-webinar-fortify/

Źródło: aleBank.pl