Optymalnie dla wolnych zawodów

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pracownicy.02.250x.gifObowiązek rejestrowania wszystkich dochodów poprzez kasy fiskalne sprawia, że coraz większa liczba osób - które prowadzą własną działalność gospodarczą - szuka rozsądnych sposobów obniżenia podstaw opodatkowania. Kredyt czy leasing? Które z rozwiązań jest optymalne w przypadku finansowania samochodu przez przedstawicieli wolnych zawodów, m.in. prawników i lekarzy?

Instytucje finansowe traktują wolne zawody, jako grupę obniżonego ryzyka. Można powiedzieć, że na rynku finansowym rozpoczął się swoisty boom ofert skierowanych przede wszystkim do tej grupy docelowej.

– W gąszczu propozycji – z punktu widzenia przedstawicieli tzw. wolnych zawodów – problematyczna staje się głównie kwestia wyboru między kredytem a odpowiednim leasingiem przy zakupie samochodu osobowego do firmy – wskazuje Joanna Wujcik – Lasocka, Członek Zarządu Volkswagen Leasing Polska Sp. z o.o. – Dlaczego tak się dzieje? Otóż osoby, które należą do grupy wolnych zawodów, od 1 maja br. mają obowiązek rejestrować uzyskane dochody za pomocą kas fiskalnych. W związku z koniecznością opodatkowania świadczonych przez nie usług, racjonalnym krokiem jest szukanie sposobu na optymalizację płaconego podatku dochodowego. Takim rozwiązaniem jest przede wszystkim leasing, który ze względu na korzyści podatkowe jest coraz bardziej cenioną formą finansowania pojazdów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej – dodaje Joanna Wujcik – Lasocka. – Leasingobiorca może wtedy zaliczyć w koszty uzyskania przychodu pełne raty leasingowe, opłatę wstępną i koszty eksploatacyjne użytkowanego auta, obniżając w ten sposób podstawę opodatkowania.

Volkswagen Leasing Polska przygotował ofertę leasingu na samochody osobowe, dedykowaną grupie prawników i lekarzy. Tym, co wyróżnia ofertę finansową jest:

  • Uproszczona procedura
  • Opłata wstępna od 0%
  • Możliwość skorzystania z oferty przez nowopowstałe firmy
  • Uznanie dotychczasowych, „prywatnych” zniżek na ubezpieczenia komunikacyjne przy ubezpieczaniu samochodu w ramach umowy leasingowej

Oferta leasingowa według uproszczonej procedury trwa do 31 grudnia 2011 r. i jest dostępna w salonach dealerskich marek Grupy Volkswagen: Porsche, Audi, Volkswagen, ŠKODA i SEAT na terenie całego kraju. Więcej informacji na temat oferty oraz niezbędne dane kontaktowe znajdują się na: http://www.vwbank.pl/leasing-dla-lekarzy-prawnikow.htm.