Oferta Sygnity wybrana w przetargu na centralny system bankowy BGK
Oferta Sygnity S.A. została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na Centralny System Bankowy BGK - 40,55 mln brutto PLN za wykonanie zamówienia podstawowego (53,97 mln brutto PLN z prawem opcji). Spełnia ona wymagania specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz otrzymała najwyższą liczbę punktów łącznie - 99,67 punktów, według przyjętego w postępowaniu kryterium oceny ofert: cena - waga 40; funkcjonalność - waga 60.
Przetarg na nowy system bankowy dla Banku Gospodarstwa Krajowego jest jednym z priorytetowych przetargów dla Sygnity. Kompetencje dla Centralnych Systemów Bankowych należą do najważniejszych w sektorze bankowo-finansowych Sygnity, dlatego szczególnie w tym obszarze jesteśmy mocno konkurencyjni. Wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu i wdrażaniu tych rozwiązań umożliwiło nam przygotowanie i złożenie korzystnej oferty, optymalnej zarówno pod względem kosztów uruchomienia jak i utrzymania w przyszłości. Wybór oferty Sygnity w tym przetargu to dla nas ważny etap. – mówi Bogdan Zborowski, Wiceprezes Zarządu ds. Komercyjnych w Sygnity S.A., odpowiedzialny m.in. za sprzedaż. – Konsekwentnie wzmacniamy naszą pozycję w sektorze bankowo-finansowym, budując solidny portfel zamówień, który obejmuje rozwój i kontynuację współpracy z naszymi aktualnymi Klientami, a także intensywną pracę nad kolejnymi przetargami, i pozyskaniem nowych Klientów. Na naszej liście zamówień na 2016 nadal mamy jeszcze kilka istotnych pozycji do wygrania. – podsumowuje sukces Wiceprezes Zborowski.
Sygnity jest na dobrej drodze do odbudowania backlogu zamówień. Przychody na rok obrotowy 2016 z umów podpisanych do 8 października wynoszą 208,9 mln PLN. W stosunku do stanu odnotowanego na dzień 31 lipca i opublikowanego w sierpniu br. backlog jest wyższy aż o 33%.
Do tego wzrostu znacząco przyczyniły się nowo podpisane umowy właśnie w pionie bankowym, w którym notujemy przyrost o 18,9 mln PLN /+64%/. To dowód na to, że konsekwentnie wzmacniamy naszą pozycję w sektorze bankowo-finansowym. – komentuje sytuację Bogdan Zborowski, Wiceprezes Sygnity S.A.
Grupa Sygnity umacniania swoją pozycję w trzech kluczowych obszarach biznesowych. Public to, obok sektora bankowo-finansowego i utilities, mocny filar biznesowy firmy. Backlog w segmencie public również wzrósł od lipca o podobną kwotę, co należy uznać za sukces, zważywszy na fakt, że środki finansowania unijnego nowej perspektywy nie zostały jeszcze w pełni uruchomione. W nadchodzących kwartałach kolejna fala funduszy UE będzie już dostępna, w tym Polska Cyfrowa, realizowana w administracji publicznej. Zostaną rozpisane nowe postępowania, w których, o czym jestem przekonany, będziemy jednym z czołowych graczy. – podsumowuje Wiceprezes Zborowski.
Danuta Raczkiewicz-Chenczke