Od 15 kwietnia nabór do kolejnej edycji programu Mój Prąd; budżet ma wynieść ok. 350 mln zł
„Budżet na realizację czwartej edycji programu Mój Prąd ma wynieść około 350 mln zł.
Po pierwszej fazie wdrożeniowej nastąpi jednak weryfikacja oczekiwań rynku – po to, aby reagować proporcjonalnie do potrzeb i dostępnej alokacji środków” ‒ napisano.
Czytaj także: EBI i PFR, zielone porozumienie strategiczne na pięć lat
Fotowoltaika i magazyny energii
Wsparcie dotyczyć będzie nie tylko domowych mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV), ale także magazynów energii i ciepła, a dotację będzie można także uzyskać na zintegrowane z urządzeniami inteligentne systemy zarządzania energią.
NFOŚiGW podał, że okres kwalifikowalności kosztów liczony ma być od 1 lutego 2020 roku i o dofinansowanie nowych, dodatkowych komponentów (magazynów energii/ciepła i systemów zarządzania energią) będą mogli ubiegać się również dotychczasowi beneficjenci, którzy skorzystali z dotacji we wcześniejszych odsłonach programu.
Czytaj także: Wspólny pakiet usług PZU i Banku Ochrony Środowiska, na początek ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznych
Kto może skorzystać z czwartej edycji programu Mój Prąd
Czwarta edycja programu Mój Prąd będzie przeznaczona dla osób fizycznych, których mikroinstalacja fotowoltaiczna zostanie podłączona do nowego systemu rozliczeń net-billing, a także dla prosumentów w dotychczasowym systemie opustów (tzw. net metering).
Jednak pod warunkiem przejścia na nowy system rozliczeń, potwierdzonego przez OSD.
Czytaj także: Forum Bankowe 2022: Jak sfinansować transformację energetyczną?