Ochrona i asysta prawna w ramach grupy EFL

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

efl.aktualny.250x44Do portfela usług grupy Europejskiego Funduszu Leasingowego wchodzi nowa oferta ubezpieczeniowa - ochrona i asysta prawna przy finansowaniu sprzętu. Propozycja skierowana jest do klientów korzystających z leasingu maszyn i urządzeń.

Jest to rozszerzenie dotychczasowej oferty ubezpieczenia ochrony i asysty prawnej o sektor maszyn i urządzeń. Ubezpieczenie pokrywa wszelkie, niezbędne do dochodzenia swoich praw koszty. Ochrona oraz asysta prawna obowiązują m.in. w zakresie prawa własności oraz umów związanych z ubezpieczonym przedmiotem. Zastosowanie mają również w przypadku dochodzenia własnych roszczeń odszkodowawczych z tytułu czynów niedozwolonych związanych z ubezpieczonym przedmiotem bądź zdarzeń, które są następstwem jego użytkowania. Dodatkowo, sama asysta prawna dotyczy prowadzonej działalności gospodarczej przedsiębiorcy i wspiera go w obrębie kompleksowej, ale zarazem szybkiej pomocy prawnej obejmującej m. in. umowy, kontrakty handlowe czy prowadzenie innych spraw spółki.

Korzyści płynące z nowej oferty to przede wszystkim zapewnienie najszerszej ochrony prawnej, realizowanej według najwyższych europejskich standardów. Dodatkowo, powiązanie ubezpieczenia z leasingiem zapewnia większą komplementarność usług. Przedsiębiorca ma zagwarantowaną ochronę przed wysokimi kosztami sądowymi. Istotnym faktem jest również możliwość natychmiastowej pomocy ze strony prawnika. Ubezpieczenie sprzedawane jest na cały okres trwania umowy i jest płatne przez klienta w czynszach leasingowych. Wysokość składki wynosi 18 PLN za miesiąc.

-„Wprowadzenie nowej usługi ubezpieczeniowej dla naszych Klientów to kolejny krok w kierunku ułatwienia zarządzania własnym biznesem. Cieszymy się, że jako profesjonalna firma działająca na polskim rynku, oferujemy możliwość skorzystania z tak rzadko dostępnej ochrony i asysty prawnej teraz także dla przedsiębiorców inwestujących w maszyny i urządzenia. Usługi te są gwarancją swobodnego dostępu do sądów i porad prawnych, które niejednokrotnie są dla wielu po prostu za drogie”  -komentuje Wojciech Przybył, prezes EFL Finance, spółki, która zapewnia ubezpieczenie w ramach grupy EFL.

Europejski Fundusz Leasingowy oferuje skorzystanie z ochrony i asysty prawnej w ramach współpracy z zakładem ubezpieczeń Concordia Polska. Wszyscy klienci zainteresowani skorzystaniem z usługi w EFL mogą skontaktować się z przedstawicielami firmy bądź uzyskać dodatkowe informacje na stronie EFL http://www.efl.pl/ubezpieczenia.

Źródło: Europejski Fundusz Leasingowy SA