OC z tytułu posiadanego mienia przydatne zimą

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

gothaer.250x81Gothaer przypomina, że posiadacz domu musi dbać o to, aby przylegający do niego chodnik był odśnieżony, a z dachu nie zwisały sople i nie spadały zwały śniegu. Jeśli właściciel tego nie dopilnuje i przed posesją coś się komuś stanie, to grozi mu zapłata wysokiego odszkodowania.

Może zdarzyć się, że na nieuprzątniętym chodniku poślizgnie się przechodzień i złamie rękę. Poszkodowany ma wówczas prawo żądać od właściciela budynku rekompensaty” – wyjaśnia Anna Materny, dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer. „Ten natomiast, jeśli nie jest ubezpieczony, odszkodowanie zapłaci z własnej kieszeni” – dodaje.

Wysokość odszkodowania zależy od rozmiarów szkody. Należy mieć świadomość, że samo złamanie ręki czy nogi może kosztować nawet 10 tys. zł. „Aby mieć pewność, że w przypadku szkody wszelkie zobowiązania finansowe zostaną uregulowane, Polacy coraz częściej kupują ubezpieczenie OC z tytułu posiadanego mienia (posiadanej nieruchomości) oraz w życiu prywatnym obejmujące różnego rodzaju szkody, do których dochodzi wskutek zawinionego działania lub zaniedbania obowiązków” – podkreśla Anna Materny.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym przydaje się również w innych sytuacjach, np. gdy ubezpieczony poturbuje kogoś, jeżdżąc na nartach, zaleje mieszkanie sąsiada czy jako pieszy spowoduje wypadek.

Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń