Obniżenie podatków, potencjalne przedłużenie tarczy antyinflacyjnej: rząd przygotowuje pakiet zmian

Obniżenie podatków, potencjalne przedłużenie tarczy antyinflacyjnej: rząd przygotowuje pakiet zmian
Fot. stock.adobe.com/Tomasz Warszewski
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rząd planuje ogłoszenie pakietu projektowanych zmian w systemie podatkowym w ciągu tygodnia-dwóch, poinformował rzecznik rządu Piotr Muller. Zmiany miałyby obejmować: obniżenie podatków, potencjalne przedłużenie tarczy antyinflacyjnej i inne rozwiązania fiskalne, które mogłyby wpłynąć na ograniczenie inflacji.

„Korekty podatkowe różnego rodzaju są przygotowywane. Myślę, że niebawem może być ogłoszony pakiet” – powiedział Muller w Radiu Zet.

Dopytywany o doprecyzowanie terminu, oznajmił: „Myślę, że w ciągu tygodnia-dwóch ogłosimy pewne zmiany dotyczące w ogóle systemu podatkowego”.

Rząd chce zdławić mocniej inflację

„Co do reformy podatków, to chcę powiedzieć, że my patrzymy teraz dużo szerzej na ten temat z racji tego, że mamy do czynienia z konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy, potrzebujemy też pewnych impulsów fiskalnych, czyli obniżenia podatków, bo będzie wysoka inflacja. W związku z tym musimy patrzeć na to kompleksowo” – zaznaczył.

Projektowany pakiet miałby – jak podkreślił – obejmować obniżenie podatków, potencjalne przedłużenie tarczy antyinflacyjnej i inne rozwiązania fiskalne, które mogłyby zdławić mocniej inflację.

Źródło: ISBnews