Nowy prezes Generali Investments TFI

Nowy prezes  Generali Investments TFI
Zbigniew Jakubowski. Źródło: Generali Investments TFI
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza Generali Investments TFI powołała Zbigniewa Jakubowskiego na stanowisko prezesa - poinformowało Generali Investments TFI w komunikacie prasowym.

Na stanowisko wiceprezesa Zarządu Generali Investments TFI został powołany Kazimierz Fedak, dotychczasowy członek zarządu odpowiedzialny za obszar sprzedaży i marketingu.

Czytaj także: mojeID: Generali Investments TFI wprowadza zdalne potwierdzanie tożsamości dla klientów

Zbigniew Jakubowski na stanowisku prezesa zastąpił Grzegorza Piwowara, który po złożeniu rezygnacji z tego stanowiska będzie kontynuować pracę w strukturach Grupy Generali jako członek Rady Nadzorczej Generali Finance.

Zbigniew Jakubowski od ponad 20 lat pełnił funkcję wiceprezesa Generali Investments TFI, odpowiadając za obszar zarządzania funduszami, aktywami i doradztwa inwestycyjnego.

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Rozpoczął pracę zawodową na stanowisku maklera papierów wartościowych.

W latach 1998‒2000 był zarządzającym aktywami w Banku Gdańskim SA i w Domu Maklerskim BIG-BG Sp. z o.o. oraz jako członek Zarządu był odpowiedzialny za politykę inwestycyjną w BWE Asset Management SA.

Od 2000 do 2001 roku był prezesem Zarządu-Dyrektorem Inwestycyjnym Korona TFI SA.

Od 2001 do marca 2022 był wiceprezesem Zarządu Generali Investments TFI SA odpowiedzialnym za obszar zarządzania funduszami, aktywami i doradztwa inwestycyjnego.

Czytaj także: Nowoczesny Bank Spółdzielczy | Inwestowanie – Generali Investments | Niskie stopy procentowe w połączeniu z inflacją zjadają realną wartość naszych oszczędności. Co można zrobić z pieniędzmi i jak je korzystnie zainwestować w 2021 r?

Źródło: PAP BIZNES, Generali Investments TFI