Nowy Komitet Wykonawczy PZF

Nowy Komitet Wykonawczy PZF
Źródło: PZF
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jarosław Jaworski, Country Manager Coface w Polsce, został nowym Przewodniczącym Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów. Wyboru dokonali jednomyślnie członkowie KW.

#JarosławJaworski odpowiada za rozwój wszystkich obszarów działalności grupy #Coface w Polsce: ubezpieczenia należności, faktoringu, informacji gospodarczej oraz windykacji B2B #Faktoring

Walne Zgromadzenie Członków PZF 8 maja 2020 r. powołało Jarosława Jaworskiego, dotychczasowego Członka Komisji Rewizyjnej, do składu Komitetu Wykonawczego.

Głosowanie odbyło się w związku z końcem kadencji Sebastiana Grabka, dotychczasowego Przewodniczącego.

Następnie Komitet Wykonawczy na posiedzeniu 15 maja 2020 r. wybrał Jarosława Jaworskiego na Przewodniczącego.

Jarosław Jaworski nadzoruje rozwój wszystkich obszarów działalności grupy Coface w Polsce: ubezpieczenia należności, faktoringu, informacji gospodarczej oraz windykacji B2B.

21 lat w branży faktoringowej

Nowy Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF Jarosław Jaworski od 1 stycznia 2012 roku jest prezesem Coface.

Do Coface dołączył w 2006 roku, biorąc na siebie odpowiedzialność za wprowadzenie na polski rynek spółki faktoringowej Coface, która obecnie jest jednym z największych graczy na rynku i największym faktorem niebankowym w Polsce. Przez wiele lat Członek Komitetu Wykonawczego i Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Faktorów.

W bankowości i usługach finansowych od 1992 roku, od 1999 roku w branży faktoringowej, wcześniej jako dyrektor sprzedaży usług faktoringowych. Absolwent ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studiów MBA University of Illinois na Politechnice Lubelskiej. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji.

Maciej Witucki w Komisji Rewizyjnej

Obecnie Komitet Wykonawczy PZF działa w składzie:

Jarosław Jaworski – Przewodniczący,

Jerzy Dąbrowski – Wiceprzewodniczący,

Konrad Klimek – Wiceprzewodniczący,

Andrzej Żbikowski – Wiceprzewodniczący.

W związku z przejściem Jarosława Jaworskiego z Komisji Rewizyjnej do Komitetu Wykonawczego, Walne Zgromadzenie Członków PZF uzupełniło skład Komisji.

Wybrało do niej Macieja Wituckiego, Prezesa Zarządu BPS Faktor S.A.

Obecnie Komisja Rewizyjna działa w składzie: Stanisław Atanasow, Paweł Kacprzak, Maciej Witucki.

Źródło: Polski Związek Faktorów / PZF