Nowy Główny Ekonomista w PKO Banku Polskim

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pko.pb.01.250x15 stycznia 2012 roku do zespołu Banku dołączy nowy Główny Ekonomista, Radosław Bodys, który pokieruje również Departamentem Analiz Ekonomicznych. Jego głównym zadaniem będzie wzmocnienie kompetencji w zakresie analiz makroekonomicznych oraz rozwój produktów analitycznych dla klientów PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski wzmacnia obszar odpowiedzialny za analizy, relacje inwestorskie oraz strategię. Od maja 2011 roku pionem kieruje Paweł Borys, dyrektor zarządzający w Banku.

– Chcemy być ważnym źródłem informacji o polskiej gospodarce dla klientów i inwestorów, także międzynarodowych. Już dziś około 20 proc. akcji naszego Banku należy do zagranicznych inwestorów, a emitowane przez nas obligacje notowane są na giełdach w Szwajcarii i Luksemburgu. Zmiany, jakie wprowadzamy, mają zapewnić najwyższą jakość przygotowywanych analiz. Zamierzamy wykorzystać nasz potencjał, aby wzmocnić obecność na międzynarodowych rynkach – mówi Zbigniew Jagiełło, Prezes PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski ma ambicję stać się liderem analiz procesów makroekonomicznych zachodzących w Polsce i regionie Europy Centralnej. W dalszym ciągu planuje także rozwijać wachlarz produktów analitycznych dla klientów, dzięki którym będą mogli podejmować efektywne decyzje inwestycyjne w zakresie rynku akcji, dłużnych papierów wartościowych i walut.

– Chcemy, aby nasz bank stanowił silne centrum analiz makroekonomicznych i strategii rynkowych. Od kilku miesięcy wzmacniamy zespół, do którego obecnie dołączy także główny ekonomista z dużym międzynarodowym doświadczeniem – mówi Paweł Borys, Dyrektor Zarządzający ds. strategii i inwestycji PKO Banku Polskiego.

Radosław Bodys jest ekonomistą specjalizującym się w analizie gospodarek rynków wschodzących. Doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych bankach inwestycyjnych. Karierę rozpoczął w 1998 roku w polskim oddziale Citigroup. W kolejnych latach pełnił funkcję ekonomisty ds. Europy Centralnej w J.P. Morgan oraz ekonomisty-stratega ds. Europy Centralnej, Bliskiego Wschodu i Afryki w Merrill Lynch. Od 2010 roku odpowiada za analizy i strategie dla globalnych rynków wschodzących w londyńskim oddziale banku UBS.

Wielokrotnie wyróżniany za wiarygodne i trafne analizy rynkowe. W prestiżowym rankingu Institutional Investor Radosław Bodys był regularnie zaliczany do grona wiodących ekonomistów zajmujących się regionem Europy Centralnej. Jako strateg specjalizujący się w analizie makroekonomicznej gospodarek regionu Europy Centralnej, Bliskiego Wschodu i Afryki (Emerging EMEA) doradzał czołowym globalnym funduszom inwestycyjnym, emerytalnym i hedgingowym. Autor licznych publikacji na temat gospodarek rynków wschodzących.

Radosław Bodys jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek Finanse i Bankowość. Interesuje się teorią polityki pieniężnej, inflacji oraz stóp procentowych, a także ilościowymi metodami analizy i prognozowania zjawisk gospodarczych i trendów rynkowych. Posiada brytyjski certyfikat FSA (Certificate in Securities and Financial Derivatives). Ukończył liczne kursy z zakresu modelowania ekonomiczno-finansowego, zarządzania zespołem, programowania oraz efektywnej komunikacji.

Źródło: www.pkobp.pl