Nowe możliwości dla start-upów w Polsce na dofinansowanie i pomoc merytoryczną

Nowe możliwości dla start-upów w Polsce na dofinansowanie i pomoc merytoryczną
Źródło: inQUBE
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Firma inwestycyjna APX wspólnie z Ringier Axel Springer Polska i inQUBE Uniwersyteckim Inkubatorem Przedsiębiorczości ogłosiły program wsparcia dla start-upów działających w Polsce. Dzięki tej inicjatywie młode firmy mogą uzyskać dofinansowanie oraz pomoc merytoryczną w rozwoju, informuje inQUBE.

APX to inwestor venture capital, który specjalizuje się w inwestycjach na bardzo wczesnym etapie.

Fundusz, który powstał w Berlinie dzięki wspólnej inicjatywie Axel Springer i Porsche, wspiera ambitne start-upy w fazie zalążkowej (pre-seed), często jako pierwszy inwestor.

Doświadczenie to 80 start-upów z 20 branż

Model APX łączy inwestycje ze wsparciem merytorycznym ‒ jednym z podstawowych założeń jest m.in. wstępna inwestycja 50 tys. euro za 5 proc. udziałów i we współpracy z niemal 100 współinwestorami.

Patrycja Modrzejewska, dyrektor inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Liczymy na to, że dzięki wspólnym działaniom z Ringier Axel Springer Polska oraz APX nie tylko uda się nam poznać i nagłośnić działalność ciekawych start-upów, ale też zaoferować im wymierne i konkretne wsparcie.

Od 2018 roku APX zainwestował w ponad 80 start-upów z 20 branż z siedzibą w 20 krajach. Cieszę się, że teraz również inQUBE będzie miał w tym swój udział – mówi Patrycja Modrzejewska, dyrektor inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Czytaj także: Polskie firmy technologiczne najczęściej działają w sektorze usług

Mediowe portfolio start-upów

‒ Dzięki naszemu partnerstwu na polskim rynku, współpraca z APX jest nie tylko świetną okazją rozwoju dla start-upów, ale daje też możliwość zaprezentowania swojej oferty dla Ringier Axel Springer Polska.

Start-upy zainteresowane wzięciem udziału w programie mogą wypełnić, znajdujący się na stronie internetowej inqube.pl, formularz zgłoszeniowy oraz przesłać prezentację

To szansa współpracy z jedną z największych firm mediowo-technologicznych w regionie, a mediowe portfolio spółki to dobra droga dla start-upów, których produkt może wpisać się w cyfrowy ekosystem mediów, rozrywki i e-commerce – dodaje Marek Kopeć, Group Director of Product w Ringier Axel Springer Polska.

Czytaj także: Program Pilot Maker Elektro ScaleUp: jak start-upy wspierają rozwój elektromobilności i transformację energetyczną

Zgłoszenia do programu wsparcia

Start-upy zainteresowane wzięciem udziału w programie mogą wypełnić, znajdujący się na stronie internetowej inqube.pl, formularz zgłoszeniowy oraz przesłać prezentację.

inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości został utworzony przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w celu wspierania aspiracji biznesowych studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz początkujących przedsiębiorców z branży ICT. Istotną częścią działalności inQUBE jest także współpraca z funduszami i programami akceleracyjnymi różnego typu.

Z wrocławskim Inkubatorem współpracuje zespół ekspertów z różnych dziedzin. To zarówno naukowcy, jak i praktycy biznesu, którzy wspierają merytorycznie osoby planujące oraz rozwijające swoją działalność gospodarczą.

Czytaj także: SPAC konkurentem giełdy, czyli inwestycyjne randki w ciemno

Źródło: inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości