Nowe mieszkania w Rumi zaledwie w 8 miesięcy. HRE Investments stawia na prefabrykaty

Nowe mieszkania w Rumi zaledwie w 8 miesięcy. HRE Investments stawia na prefabrykaty
Wizualizacja nowego osiedla w Rumi. Fot. HRE Investments
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
HRE Investments inwestuje w innowacyjne rozwiązania z zakresu produkcji, technologii materiałowych oraz rozwiązań proptech i fintech związanych z rynkiem nieruchomości.

#NorthStarDevelopment: Prefabrykaty to gwarancja precyzji oraz zminimalizowanie błędów wynikających z tzw. czynnika ludzkiego #BudownictwoMieszkaniowe #Rumia @HeritagePolska

Realizując długofalową strategię rozwoju firmy, HRE Investements nabyło większościowy pakiet udziałów Baumat sp. z o.o. − czołowego producenta konstrukcyjnych i architektonicznych elementów prefabrykowanych z betonu.

Inwestycja w budownictwo oparte na prefabrykatach to krok w stronę innowacyjnych rozwiązań gwarantujących maksymalne skrócenie czasu realizacji kolejnych inwestycji na rynku nieruchomości, z zachowaniem najwyższych standardów jakości oraz wykorzystaniem wysokorozwiniętych technologii.

Prefabrykaty przyspieszą inwestycję

Już w drugiej połowie 2020 roku na rynek trafią nowe mieszkania w pomorskiej Rumi oferowane przez North Star Development S.A., trójmiejskiego dewelopera należącego do grupy HREI.

Nie jest to jednak kolejna inwestycja deweloperska, a pierwsza realizacja North Star Development z wykorzystaniem prefabrykatów z bydgoskiej fabryki Baumat.

Prace ruszyły w pierwszych dniach grudnia 2019 roku. Docelowo stanąć ma 8 budynków wielorodzinnych z 248 lokalami mieszkalnymi o powierzchni od 30 do 75 mkw. W każdym budynku zaprojektowano boksy garażowe z indywidualnymi bramami wjazdowymi, co stanowi rzadko spotykane, a bardzo funkcjonalne rozwiązanie.

Dzięki wykorzystaniu gotowych, prefabrykowanych elementów dwa z ośmiu budynków inwestycji w Rumi zostaną zrealizowane zaledwie w 8 miesięcy. Tak drastyczne skrócenie czasu realizacji procesu budowlanego nie będzie miało żadnego negatywnego przełożenia na rezultat prowadzonych prac, a jak zapewnia inwestor, North Star Development S.A. – „Prefabrykaty to gwarancja większej precyzji oraz zminimalizowanie wszelkich błędów wynikających z tzw. czynnika ludzkiego.”

Zakończenie pierwszego etapu inwestycji zaplanowano w drugiej połowie przyszłego roku.

Know-how dla deweloperów

HRE Investments to niezależny holding inwestycyjny typu private equity działający w sektorze nieruchomości. Firma inwestuje środki własne oraz w imieniu polskich i międzynarodowych inwestorów prywatnych i instytucjonalnych w wyselekcjonowane aktywa oraz spółki z sektora nieruchomości oraz sektorów powiązanych, z dominującym udziałem mieszkaniowych projektów deweloperskich.

Szacowana wartość brutto aktywów zarządzanych w tym momencie przez HREI przekroczyła 2 mld zł i systematycznie rośnie.

W 2018 roku HRE Investments powołało do życia platformę inwestycyjną Heritage Real Estate Investment Trust, za pośrednictwem której realizuje inwestycje w projekty deweloperskie w formule private debt oraz private equity.

HREIT, oprócz finansowania, dostarcza najwyższej jakości know-how deweloperskie, od wyboru lokalizacji po komercjalizację i wyjście z inwestycji.

W ramach podmiotów celowych spółka realizuje również własne projekty z sektora nieruchomości mieszkaniowych.

Do chwili obecnej na rynek trafiło już 1000 mieszkań realizowanych w ramach grupy, a do połowy 2020 roku- liczba ta wzrośnie do 2000.

Więcej informacji: www.formeli17.pl

Źródło: HRE Investments