Nowa oferta pakietowa w ubezpieczeniu grupowym ING Życie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

ing.01.400x274ING Życie wprowadziło do oferowanego dotychczas ubezpieczenia grupowego nowe pakiety ochronne. Odpowiadają one na najbardziej wymagające potrzeby kompleksowego zabezpieczenia finansowego pracowników firm oraz ich rodzin. Dzięki temu przedsiębiorstwa mają możliwość zaoferowania zatrudnionym osobom ubezpieczenia łączącego w sobie szeroki zakres ochrony zdrowia i życia z opcją gromadzenia kapitału na przyszłość. Ponadto same firmy zyskują wiele korzyści z takiej polisy. 

Dobre ubezpieczenie musi być dopasowane do potrzeb firmy. Dlatego nowe pakiety oferowane przez ING Życie przedsiębiorcy mogą dowolnie łączyć, dostosowując polisę do specyfiki działalności firmy. Dzięki temu tworzą odpowiedni zakres ochrony pracowników, a także ich rodzin – mówi Przemysław Pakulski, kierownik ds. produktów w ING Życie.

Oferowany przez ING Życie pakiet rodzinny gwarantuje pracownikom możliwość objęcia ubezpieczeniem rodziny – dzieci, małżonka czy partnera w zakresie poważnych zachorowań lub pobytu w szpitalu. Natomiast pakiet wypadkowy, obejmuje wszelkiego rodzaju nieszczęśliwe wypadki, zwłaszcza w przypadku pracy fizycznej, z którą wiąże się potencjalne zagrożenia zdrowia lub życia. Każde z przedsiębiorstw działa bowiem w innej branży, przez co potrzebuje ochrony od innego rodzaju zagrożeń i możliwości wybrania odpowiedniego pakietu ochronnego. A właściwe przygotowane ubezpieczenie grupowe zapewnia wsparcie finansowe dla pracownika i jego rodziny w różnych trudnych sytuacjach życiowych, takich jak wypadek, ciężka choroba, pobyt w szpitalu lub operacja  – podkreśla Przemysła Pakulski.

Co więcej w ramach ubezpieczenia grupowego oferowanego przez ING Życie, pracodawcy zyskują dla pracowników możliwość inwestowania i gromadzenia środków na ich przyszłą emeryturę. Jest to obecnie szczególnie korzystne dla zatrudnionych, ze względu na zmiany w systemie emerytalnym w Polsce.

Należy zaznaczyć, że z polisy mogą już skorzystać przedsiębiorstwa zatrudniającego nawet 2 osoby. Ponadto ubezpieczenie grupowe wiąże się dla przedsiębiorcy z możliwością wliczenie składek za ubezpieczenie w koszty uzyskania dochodu przez firmę. Dodatkowo może być on także zwolniony z wypłacenia odprawy pośmiertnej, ponieważ zobowiązanie to przejmuje ubezpieczyciel.

Źródło: ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.