Nordea Życie: 89 proc. wzrost składki z unit-linków

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

finanse.wykres.01.250xNordea Życie po trzech kwartałach 2013 r. zebrała nieco ponad 1 mld zł składki przypisanej brutto, o 2 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Zebrana składka brutto z produktów unit-linked wzrosła o 87 proc. Ubezpieczyciel wypłacił prawie 574 mln zł odszkodowań i świadczeń.

„Niemal połowa firm życiowych na rynku notuje obecnie ujemny przyrost składki brutto, w świetle tego dynamika wzrostu Nordea Życie po III kwartale na poziomie 102 proc. jest wynikiem pozytywnym” – komentuje Sławomir Łopalewski, prezes zarządu Nordei Życie.

Dobre wyniki zostały osiągnięte głównie dzięki wysokiej dynamice sprzedaży unit-linków ze składką jednorazową. „Również w zakresie produktów strukturyzowanych możemy pochwalić się wysoką dynamiką przyrostu przypisu składki, która wzrosła o 53 proc.” – dodaje prezes Nordei Życie.

W konsekwencji wzrostu przypisu składki i aktywów Nordea odnotowała wzrost przychodów o 25 proc., co przy równoczesnym ostrożnym podejściu do kosztów (nieznaczny wzrost na poziomie 3 proc.), pozwoliło na osiągnięcie zauważalnej poprawy wyniku, w porównaniu do roku ubiegłego.

Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń