Noble Securities stroną pierwszej transakcji na Giełdzie Gazu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

noble.securities.01.251x96W dniu dzisiejszym działalność rozpoczął rynek gazu, organizowany przez Towarową Giełdę Energii. Dzisiaj również została zawarta pierwsza transakcja błękitnym paliwem, w której Noble Securities miał zaszczyt pośredniczyć.

Rynek gazu to kolejna platforma prowadzona przez TGE, umożliwiająca handel dedykowanym towarem giełdowym. Odmiennie niż w przypadku pozostałych rynków tego organizatora, obrót gazem odbywa się wyłącznie za pośrednictwem domów maklerskich. Noble Securities jest jednym z trzech brokerów, dopuszczonych do obrotu błękitnym paliwem. To właśnie przy udziale NS dokonano pierwszej transakcji w ramach kontraktów typu Base z fizyczną dostawą w 2013 r. na Rynku Terminowym Towarowym (RTTg). – Jest nam bardzo miło, że wzięliśmy udział w historycznym wydarzeniu jakim było zawarcie pierwszej transakcji na Giełdzie Gazu. W naszej ocenie perspektywy tego rynku są bardzo obiecujące i liczymy, że wkrótce wszyscy, w tym ostateczni odbiorcy gazu, odczują efekty uruchomienia tego rynku – mówi Iwona Ustach Wiceprezes Zarządu Noble Securities. – Nasz dom maklerski bierze aktywny udział w pośredniczeniu towarami giełdowymi na wszystkich rynkach organizowanych przez Towarową Giełdę Energii. Mieliśmy zaszczyt być stroną pierwszej transakcji na rynku praw majątkowych w 2005 roku, a w 2010 roku zapoczątkowaliśmy obrót na rynku energii elektrycznej z fizyczną dostawą – dodaje Iwona Ustach.

Noble Securities, jako aktywny uczestnik rynków organizowanych przez Towarową Giełdę Energii, oferuje klientom pośredniczenie w obrocie kolorowymi certyfikatami, energią elektryczną z fizyczną dostawą, a od dzisiaj również błękitnym paliwem. Działalność NS już wielokrotnie zyskiwała uznanie TGE, czego wyrazem są liczne nagrody: tytuł „Maklera Roku” w latach 2009-2011 oraz nagroda „Platynowego Megawata” za lata 2010 i 2011.

Noble Securities, dom maklerski od ponad 18 lat aktywnie uczestniczący w rynku kapitałowym, oferuje inwestowanie w akcje, obligacje oraz produkty niebrokerskie. NS od ponad roku oferuje również inwestowanie na platformie Noble Markets, dającej możliwość lokowania środków w waluty, towary, akcje spółek zagranicznych, indeksy giełdowe z całego świata oraz obligacje. W czerwcu br. Noble Securities, jako pierwszy dom maklerski w Polsce, wprowadził do swojej oferty rachunek Noble Markets MT5, łączący inwestowanie w waluty oraz akcje z parkietu podstawowego GPW przy wykorzystaniu innowacyjnej platformy MetaTrader 5. Oferta inwestycyjna NS obejmuje również programy regularnego oszczędzania. Dom maklerski, jako agent Getin Noble Banku, pośredniczy w zawieraniu umów kredytowych oraz zakładaniu lokat znajdujących się w ofercie GNB.

Noble Securities to aktywny uczestnik rynku corporate finance. Tylko w br. NS pozyskał dla klientów w drodze publicznych i niepublicznych emisji akcji i obligacji blisko 1,8 mld zł. Noble Securities jest również czynnym uczestnikiem rynków organizowanych przez Towarową Giełdę Energii. Oferta inwestycyjna NS dostępna jest zarówno poprzez internet, jak i w 22 Punktach Obsługi Klienta zlokalizowanych w takich miastach Polski jak: Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, Rzeszów czy Katowice.

Źródło: Noble Securities