Nie tylko kawalerki. Jakich mieszkań szukają pary bez dzieci?

Nie tylko kawalerki. Jakich mieszkań szukają pary bez dzieci?
Fot. stock.adobe.com/Tijana
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pierwsze mieszkanie dla pary bez dzieci nie musi być ostatnim, coraz więcej osób zakłada, że ich miejsce zamieszkania będzie się zmieniało i rozwijało wraz z nimi.

Coraz więcej osób zakłada, że ich miejsce zamieszkania będzie się zmieniało i rozwijało wraz z nimi #mieszkania

Idealne miejsce zamieszkania dla pary młodych ludzi to w większości przypadków zaciszne osiedle w pobliżu centrum miasta lub z doskonałą komunikacją z nim. To jednak dla wielu mrzonka, bo ta charakterystyka nieruchomości zwykle łączy się z wysoką ceną.

Jednak kawalerka może okazać się zbyt małym lokum. Rozsądnym kompromisem biorącym pod uwagę komfort życia jest zakup dwupokojowej nieruchomości składającej się z w miarę przestrzennego salonu z aneksem kuchennym i małej sypialni.

Oddzielenie części dziennej od nocnej daje dużo więcej swobody w życiu codziennym, jedna osoba może np. pójść spać gdy druga ma jeszcze coś do zrobienia. Dodatkowo, łatwiej jest kogoś przenocować w razie potrzeby (kanapa lub sofa w salonie). W ofercie deweloperów nie brakuje mieszkań o powierzchni 35-40 mkw. z wydzieloną małą sypialnią, na rynku wtórnym takie lokale też są możliwe do znalezienia.

Wszystko zależy od możliwości finansowych

W przypadku możliwości finansowych można pomyśleć o mieszkaniu większym, na przykład trzypokojowym. Dzięki temu otrzymamy możliwość urządzenia np. gabinetu bądź pokoju gościnnego.

– Na rynku można kupić mieszkania trzypokojowe o powierzchni 50-55 m kw., taki lokal powinien parze wystarczyć, nawet gdy niespodziewanie pojawi się dziecko – mówi Marcin Krasoń, analityk Home Broker.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na dojazd do centrum, ale i tryb życia. Jeden często chodzi do kina, drugi jeździ rowerem górskim, a trzeci pływa kilka razy w tygodniu – warto pamiętać o zainteresowaniach przy podejmowaniu tej decyzji, nie bez znaczenia będzie też posiadanie czworonoga.

Niewiele par zwraca uwagę na taki “przeżytek”, jak komórka lokatorska czy piwnica. – Duża część kupujących pierwsze mieszkanie nie ma jeszcze zgromadzonych wielu rzeczy i bez problemu pomieści cały dobytek w mieszkaniu. Z roku na rok ich zasoby będą jednak rosnąć i wtedy zbawieniem będzie komórka lokatorska lub piwnica – doradza Marcin Krasoń.

Źródło: MarketNews24