F5 Networks wprowadza nowe usługi w chmurze

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Firma F5 Networks wprowadza serię rozwiązań i innowacji opracowanych z myślą o klientach wymagających rozbudowanych usług aplikacyjnych łączących prywatne, publiczne i hybrydowe środowiska chmurowe. Dodatkowo F5 ogłosiła rozwiązanie stworzone wspólnie z Equinix Cloud Exchange oraz Performance Hub, które wspiera duże przedsiębiorstwa w zakresie wdrażania kluczowych aplikacji zapewniając najwyższe standardy bezpieczeństwa, maksymalny poziom kompatybilności oraz wysoką wydajność.

Przedsiębiorstwa coraz bardziej stawiają nacisk na bycie przedsiębiorstwami cyfrowymi, a aplikacje i powiązane z nimi usługi stanowią kluczowy element przewagi konkurencyjnej. Celem wprowadzenia nowych rozwiązań F5 jest połączenie ugruntowanych oraz tych dopiero rozwijających się środowisk by jeszcze lepiej integrować praktyki DevOps, zwinne programowanie oraz zasoby chmurowe. Pozycja F5 jest szczególna, gdyż połączenie usług chmurowych oraz tych dostępnych w centrum danych umożliwia klientom skorzystanie z przewagi nowoczesnej infrastruktury bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa i kontroli.

Żyjemy w erze cyfrowej ekonomii, a to oznacza, że aplikacje i usługi muszą być łatwe do wdrożenia, niezawodne oraz proste w rozbudowie by umożliwiać organizacjom wykorzystywanie nowych szans rynkowych” powiedział Ireneusz Wiśniewski, Country Leader, F5 Networks Poland. „Tylko F5 dostarcza programowalny, oferujący wiele funkcji software i hardware w celu ujednolicenia procesu dostarczania aplikacji zarówno do użytku w centrum danych, jak i w środowiskach chmurowych (w tym tych opartych na zasadzie kontenerów usług lub mikrousług). Nasze rozwiązania jeszcze bardziej skracają czas wdrożenia dzięki ważnym integracjom z innymi usługami, wbudowanymi możliwościami orkiestracji infrastruktury oraz rozwiązaniom opracowanym w partnerstwie, takich jak oferta dotycząca kolokacji stworzona wspólnie z firmą Equinix.”

Przejście na chmurę niesie z sobą szereg zalet, ale może wprowadzić również sporo kłopotów związanych z zagadnieniem podwójnego zarządzania, bezpieczeństwem oraz organizacją pracy. Zmieniając swoje modele biznesowe, organizacje stają przed wyzwaniem dostarczania najwyższej jakości usług by sprostać rosnącym wymaganiom zwiększającej się liczby użytkowników i aplikacji oraz zwiększonego ruchu w sieci. Z uwagi na fakt, że przedsiębiorstwa obierają różne drogi wdrożenia chmury, F5 przedstawia technologie, które łączą obecnie spotykane modele IT z tymi, które w większym stopniu będą opierać się na chmurze.

BIG-IP® iSeries– linia programowalnych kontrolerów dostarczania aplikacji

F5 rozszerza ofertę BIG-IP o serię rozwiązań iSeries. Ta nowa platforma sprzętowa łączy w sobie wiodącą w branży programowalność ze wsparciem dla node.js dzięki iRules LX, umożliwiając klientom dostosowanie ich systemów do zmieniających się wymagań infrastrukturalnych. Dostępna tylko w iSeries technologia TurboFlex umożliwia wybór odpowiedniego poziomu wydajności przypisanego do danego profilu w celu jak najlepszego ulokowania nakładów inwestycyjnych oraz optymalizacji w zakresie chmury, bezpieczeństwa oraz aplikacji. W podobnym zakresie platformy iSeries mogą być konfigurowane by wspierać ochronę przed atakami DDoS, jak również by pracować w środowisku prywatnej chmury oraz sieci programowalnych SDN dostarczanych m.in. przez OpenStack, Cisco, i VMware.

161207.f5networks.01.850x 161207.f5networks.02.850x 161207.f5networks.03.850x

Lekkie technologie w zakresie konektorów i proxy mające na celu ułatwienie przejścia na rozwiązania chmurowe

F5 rozszerza portfolio zwinnych rozwiązań o takie, które są łatwe w użyciu i w prosty sposób integrują się z innymi rozwiązaniami do zarządzania i orkiestracji infrastruktury. Te technologie oferują większą elastyczność przy wdrożeniach, a także lepiej wykorzystują zalety rozwiązań chmurowych.

  • Application Services Proxy dostarcza uproszczone zarządzanie obciążeniem i ruchem w bardzo lekkiej postaci, która może zostać szybko wdrożona. W tej formie klient ma pełną elastyczność w zakresie wdrożenia, testowania i skalowania aplikacji i powiązanych usług w połączeniu z chmurowymi i kontenerowymi środowiskami.
  • Container Connector umożliwia przydzielanie usług do skonteneryzowanych aplikacji. Umożliwia łatwą integrację z systemów takich jak Kubernetes i Mesos/Marathon. Dla prostego zarządzania obciążaniem można wykorzystać Application Services Proxy, natomiast w przypadku bardziej złożonych usług aplikacyjnych, konektor automatyzuje przydzielanie usług do BIG-IP.
  • Application Connector znacząco upraszcza dostęp do aplikacji przedsiębiorstwa hostowanych w publicznej chmurze, zapewniając bezpieczeństwo, jakiego te aplikacje wymagają. By to uzyskać, konektor dostarcza usługę bezpośrednio z brzegu chmury automatycznie rozpoznając hostowaną w chmurze aplikację i łącząc ją z centrum danych klienta lub lokacją hosta.

Dostępność

Platformy BIG-IP iSeries są już dostępne. Rozwiązania F5 i Equinix oraz szczegóły na temat partnerstwa są również dostępne. Oficjalna data dostępności rozwiązań Application Services Proxy, Container Connector oraz Application Connector zostanie ogłoszona wkrótce.

F5 Networks