NetApp na liście Najbardziej innowacyjnych firm na świecie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

121026.net.app.01.150x184NetApp jest jedynym producentem rozwiązań pamięciowych, który znalazł się w rankingu Najbardziej innowacyjnych firm świata przygotowanym przez magazyn Forbes.

Firma NetApp zajęła 51. miejsce wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie w tegorocznym rankingu magazynu Forbes. Jest to jedyny producent pamięci masowych, który pojawił się w zestawieniu. „Innowacyjność” została określona przez jego autorów, jako samodzielne opracowanie technologii oraz ich opatentowanie. Ranking oparto na założeniu, że powodem rosnącego kursu akcji jest innowacyjność, a nie wycena na podstawie klasycznych wskaźników. Inwestorzy bowiem są przekonani o tym, że firmy które wprowadzają nowoczesne rozwiązania będą w stanie zdobywać nowe rynki i zwiększać przychody. Podejście to znacząco różni się od metod stosowanych przy tworzeniu podobnych rankingów, które polegają głównie na sondowaniu opinii menadżerów.

NetApp od 20 lat koncentruje się na dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań pamięciowych dla biznesu, przemysłu oraz administracji. Miedzy innymi dzięki temu, NetApp® Data ONTAP® jest obecnie najbardziej popularnym storage’owym systemem operacyjnym dla przemysłu1 Ponadto, NetApp dąży do tego, by innowacyjność przejawiała się również w takim obszarze, jak polityka zatrudnienia. Potwierdzeniem tego jest uzyskanie 3. miejsca na liście najlepszych pracodawców multinarodowych przygotowanej przez Instytut Great Place to Work. To jedno z najważniejszych wyróżnień dla pracodawców na świecie.

Nowatorskie podejście do storage’u

NetApp stara się w niestandardowy oraz przystępny sposób przedstawiać zagadnienie storage’u i maksymalizacji wydajności pamięci masowych, prowadzącej do uszczuplenia infrastruktury IT. Właśnie dlatego powstał program NetApp Data Center Fitness, który swoją nazwą bezpośrednio nawiązuje do „odchudzania” i poprawiania efektywności, czyli haseł stanowiących obecnie najważniejsze wyzwania dla działów IT.

Koncepcja NetApp Data Center Fitness jest krokiem w kierunku zmiany na lżejsze i bardziej efektywne rozwiązania pamięciowe. Pomóc ma w tym bezpłatne narzędzie on-line, które umożliwi ocenę bieżącej efektywności działania infrastruktury IT, obliczenie potencjalnych korzyści finansowych za pomocą Efficient IT Calculator oraz identyfikację pakietu rozwiązań, które zapewnią firmom największe korzyści.

Wydajność niejedno ma imię

W ramach idei NetApp Data Center, polski oddział firmy wspiera studentów z Koła Aerodynamiki Pojazdów na Politechnice Warszawskiej. Zasłynęli oni nie tylko w Polsce ale i na świecie konstruowaniem niezwykłych maszyn, takich jak pojazd „Kropelka”, który przejechał na 1 litrze paliwa 609 km. Wszystko po to, by pokazać wielowymiarowość pojęcia wydajność, która może się odnosić zarówno do ludzkiego organizmu, zaawansowanych pojazdów, jak i do pamięci masowej. Już 6 listopada w Warszawie będzie można zobaczyć „Kropelkę” oraz inne niezwykle wydajne maszyny na konferencji NetApp Data Center Fitness.

Agenda Konferencji oraz Formularz Rejestracyjny

Źródło: NetApp