Nest Bank rozpoczął współpracę z Fiserv dotyczącą kart płatniczych

Nest Bank rozpoczął współpracę z Fiserv dotyczącą kart płatniczych
Fot. stock.adobe.com/ollegn
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nest Bank rozpoczął współpracę z First Data Polska - należącą do Fiserv, jako nowego dostawcę usług outsourcingu kart płatniczych VISA, podał bank. Fiserv będzie m.in. świadczyć usługi kompleksowego zarządzania transakcjami i obsługi kart debetowych i kredytowych banku, w tym wydawnictwo kart tradycyjnych i internetowych oraz usługi monitorowania transakcji oszukańczych, podano także.

Nest Bank jako jeden z pierwszych na polskim rynku wprowadzi do swojej oferty usługę online card issuing, która umożliwia wydanie w pełni funkcjonalnej wirtualnej karty płatniczej w ciągu kilkunastu sekund. Jednocześnie możliwe stanie się zarządzanie pełnym cyklem życia karty w czasie rzeczywistym, m.in. jej aktywacją, zmianami limitów czy jej zastrzeżeniem, podano w komunikacie.

Czytaj także: Klienci Nest Banku mogą płacić już BLIKIEM >>>

„Jesteśmy bankiem, który stawia na cyfrowe kanały obsługi klienta i intensywnie je rozwija. Dlatego zależy nam na pozyskiwaniu innowacyjnych partnerów takich jak Fiserv. Doceniamy również wkład firmy w budowanie nowoczesnego rynku płatności bezgotówkowych w Polsce z naciskiem na bezpieczeństwo użytkowników kart” – powiedziała członek zarządu Nest Banku Agnieszka Porębska-Kość, cytowana w komunikacie.

Migracja danych kart z systemów banku do Fiserv

Na początku marca zakończono z sukcesem migrację danych kart z systemów banku do Fiserv. Bank podkreśla, że zarówno karty, jak i kody PIN pozostały takie same i nie wymagają zmiany. Ponadto Fiserv będzie świadczyć na rzecz Nest Banku usługi monitorowania transakcji i prowadzić szczegółowe analizy danych, których celem jest zapewnienie najwyższego stopnia bezpieczeństwa transakcji, rozpoznanie podejrzanych transakcji oraz eliminacja oszustw i wyłudzeń.

Konsumenci nadal oczekują od banków wygody, jaką jest płatność kartą, a ponieważ coraz więcej transakcji przeprowadzają online, takie usługi jak wydawnictwo kart wirtualnych, zaspokoją ich potrzeby w zakresie bezpiecznych i wygodnych płatności.

– powiedział prezes First Data Polska Krzysztof Polończyk. 

Kontynuacja rozwoju obszaru digital

Bank zapowiedział również kontynuację rozwoju obszaru digital poprzez wprowadzanie nowych usług w kanałach internetowym i mobilnym, w czym otrzyma pełne wsparcie First Data Polska.

Nest Bank jest zależny od funduszu private equity AnaCap, który zarządza funduszami o wartości 2,9 mld euro, pochodzącymi od renomowanych, globalnych inwestorów.

Źródło: ISBnews