Nest Bank: pierwszy w pełni digitalowy kredyt dla firm
Nest Bank wprowadził w czerwcu możliwość zdalnej weryfikacji tożsamości klienta firmowego i podpisania umowy kredytowej online. Tym samym zakończył kluczową fazę digitalizacji swoich kredytów i udostępnił pierwszy wniosek pozwalający na uzyskanie kredytu firmowego w całości przez internet.
Wykonaliśmy kolejny krok na drodze do całkowitej cyfryzacji naszych usług. Chcemy być digitalowym bankiem dla firm, w którym absolutnie wszystko można załatwić przez internet.
„Zależy nam szczególnie na tym, aby nasze onlinowe produkty były nowoczesne i bezpieczne. Jestem przekonana, że stworzyliśmy najbardziej zaawansowany technologicznie proces kredytowy dla firm na polskim rynku. Powstał on we współpracy z naszymi klientami – mikroprzedsiębiorcami. Na bazie ich potrzeb i opinii zbudowaliśmy prosty i krótki wniosek kredytowy, który pozwala zaoszczędzić cenny czas. Dzięki niemu przedsiębiorca może wziąć kredyt w pełni online nawet w 30 minut, a pieniądze znajdą się na jego koncie nawet na drugi dzień” – mówi Agnieszka Porębska-Kość członek zarządu odpowiedzialna za Pion Rozwoju Produktów i Sprzedaży.
Nowy model bankowości dla mikroprzedsiębiorców
„Zmiana, którą wdrożyliśmy to nie tylko nowy produkt, proces czy kanał obsługi. To nowy model bankowości dla mikroprzedsiębiorców, w którym >>czekanie<< zostało ograniczone do minimum. Szanujemy każdą minutę klienta. Wstępną decyzję kredytową klient otrzymuje online w 10 minut, co jest wyjątkiem nie tylko w polskiej, ale i światowej bankowości. Nieustannie doskonalimy każdy krok i parametr naszej oferty, znajdujemy nowe możliwości i najnowocześniejsze rozwiązania, by ten czas skracać. Rozmawiamy z klientami i partnerami, zbieramy opinie i komentarze, prototypujemy, a wnioski wykorzystujemy w decyzjach o kolejnych zmianach. Za nami owocne miesiące, które istotnie zmieniły bankowość dla mikrofirm. To zasługa zespołu, pracującego z pasją, otwartością, odpowiedzialnością, który doświadczenia klienta stawia na pierwszym miejscu” – dodaje dr Karolina Mitraszewska, członek zarządu odpowiedzialna za Pion Operacji, Logistyki, Transformacji i IT.
Czytaj także: Nest Bank: szybsze wnioskowania o kredyt firmowy dla klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą >>>
Cyfrowy wniosek kredytowy Nest Banku powstał we współpracy z Blue Media S.A. i w oparciu o możliwości, jakie daje otwarta bankowość, wprowadzona unijną dyrektywą PSD2. Wniosek korzysta z usługi AIS (Account Information Service) i umożliwia przedsiębiorcy potwierdzenie swojej sytuacji finansowej oraz tożsamości poprzez zalogowanie się na konto w innym banku.
Wnioskowanie o kredyt firmowy w Nest Banku – krok po kroku
Klient wypełnia wniosek online i po chwili poznaje już wstępną decyzję kredytową. Następnie potwierdza swoje dane finansowe logując się na konto firmowe w jednym z dostępnych banków. Po weryfikacji danych finansowych klient może przejść do etapu weryfikacji tożsamości. Aby to zrobić wystarczy zalogować się na konto indywidualne w jednym z 8 banków. Następnie klient uzupełnia dane do umowy i załącza do wniosku elektroniczne wersje wymaganych dokumentów. Po chwili może już zapoznać się z umową kredytową, która generuje się automatycznie. Na końcu akceptuje warunki umowy kodem sms. W ten sposób cyfrowo podpisuje umowę. Cały proces trwa ok. 30 minut, a pieniądze mogą znaleźć się na koncie nawet na drugi dzień roboczy, po weryfikacji dokumentów przez bank. W pełni online klient może uzyskać kredyt firmowy (BIZnest kredyt w ratach Przedsiębiorca) lub limit w koncie do 50 tys. złotych. Przy wyższych kwotach (powyżej 50 tys. do 350 tys. złotych) firma może załatwić wszystkie formalności online, a umowę podpisuje w placówce.
Kredyt online i co dalej?
Nest Bank planuje dalej rozwijać segment kredytów online. „Chcemy inspirować przedsiębiorców do rozwijania firm i digitalizacji ich biznesów. Stawiamy na usługi internetowe, z których można skorzystać szybko i bez zbędnej biurokracji. Obserwujemy rynek i wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów. Pracujemy nad kolejnymi usprawnieniami i funkcjonalnościami, które pozwolą nam jeszcze bardziej skrócić i uprościć proces kredytowy” – mówi Agnieszka Porębska-Kość.