Natalia Partyka w składzie Team Visa

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Czołowa polska tenisistka stołowa będzie rywalizować w Rio de Janeiro zarówno na Igrzyskach Olimpijskich, jak i Paraolimpijskich

Natalia Partyka, jedna z czołowych polskich zawodniczek tenisa stołowego wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich także jako reprezentantka Team Visa – grupy sportowców z całego świata, korzystających ze wsparcia Visa w trakcie olimpijskich przygotowań.

Podczas Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 Natalia Partyka wystartuje w barwach Polski w turnieju drużynowym wspólnie z Li Qian i Katarzyną Grzybowską, a podczas Igrzysk Paraolimpijskich Rio 2016 – w turnieju indywidualnym i drużynowym. Natalia trzykrotnie zdobyła złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich i jest jedną z kilkorga sportowców w historii, którzy rywalizowali zarówno w Igrzyskach Olimpijskich, jak i Paraolimpijskich – dokonała tego już dwukrotnie, w Pekinie w 2008 r. oraz w Londynie w 2012 r.

– Pragnę wypaść jak najlepiej podczas Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, a następnie Igrzysk Paraolimpijskich, w których chciałabym obronić tytuł mistrzowski. Cieszę się, że już drugi raz znalazłam się w elitarnym składzie zespołu sportowców Team Visa, otrzymując – wraz z wieloma światowej klasy zawodnikami – pomoc w przygotowaniach do tej wyjątkowej, sportowej rywalizacji – powiedziała Natalia Partyka.

W ramach Team Visa, ze wsparcia Visa korzysta prawie pięćdziesięciu sportowców z różnych krajów świata. Są wśród nich m.in. amerykańska pływaczka Melissa „Missy” Franklin, zdobywczyni czterech złotych medali podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie; Brazylijczyk Alison Cerutti, srebrny medalista olimpijski w siatkówce plażowej na igrzyskach w Londynie, Chen Long, chiński brązowy medalista w badmintonie również z Londynu czy Valerie Adams, nowozelandzka kulomiotka i mistrzyni olimpijska z Pekinu i Londynu.

Visa, wieloletni partner ruchu olimpijskiego, jest jednym z głównych sponsorów Igrzysk Olimpijskich nieprzerwanie od 1986 r., a Igrzysk Paraolimpijskich od 2002 r. Team Visa został utworzony po raz pierwszy w 2002 r., przed Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi Ateny 2004, w celu zapewnienia wsparcia sportowcom z całego świata, realizującym swoje olimpijskie marzenia.

Wiemy, jak wiele wysiłku i ciężkiej pracy wymagały przygotowania Natalii do reprezentowania Polski w Rio w obu imprezach sportowych. Cieszymy się, że w ramach Team Visa mogliśmy wspierać utalentowaną zawodniczkę. Trzymamy kciuki za udane występy jej i wszystkich polskich sportowców” – komentuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

Źródło: Visa Inc.