Nakręcony Lotos – charytatywna akcja zbierania nakrętek

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

130306.nakrecony.lotos.01.250x119Dołącz do akcji "Nakręcony LOTOS" i pomóż.

Akcja "Nakręcony LOTOS", która polega na zbieraniu nakrętek (napoje, chemia gospodarcza, leki) oznaczonych jako materiały przeznaczone do recyklingu i oznaczonych symbolem recyklingu lub PP, PS, PE (występujące razem z symbolem lub samodzielnie).

Nakrętki zbierane są dla Krzyśka Wrony, który w czerwcu zeszłego roku został potrącony przez pijanego motocyklistę. W wyniku wypadku Krzysiek ma amputowaną prawą nogę powyżej kolana. Aktualnie jest w trakcie rehabilitacji i testowania protezy, na którą zbierane są pieniądze. Potrzebne jest jeszcze 30 tys. zł.

Wszystkie kwestie logistyczne – odbiór nakrętek oraz sprzedaż pozostają po stronie przedstawicieli LOTOS.

Kontakt:
Aleksandra Rozmus
Specjalista
Biuro Zarządzania Organizacją
fax + 48 32 323 78 99
kom. 0 601 459 948
tel. 32 323 79 05

Plakat Akcji

Nakręcony LOTOS

Dlaczego? Akcja „Nakręcony LOTOS” to pomysł, który został zainicjowany przez kilku pracowników Grupy LOTOS i szybko znalazł akceptację do wdrożenia w kilku Spółkach Grupy Kapitałowej. Realizacja tego projektu łączy w sobie odpowiedzialność za środowisko naturalne i wolę pomocy innym. Jego filozofia jest prosta, a jednocześnie wielka – zbieramy plastikowe nakrętki, które będą poddane ponownemu przetworzeniu, a uzyskane w ten sposób środki przekażemy osobom potrzebującym. Wspólnie możemy zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka i jednocześnie zadbać o środowisko naturalne. LOTOS jest firmą odpowiedzialną społecznie. Swoje cele biznesowe realizuje z uwzględnieniem celów społecznych. Ma to swoje odzwierciedlenie w przyjętej, kolejnej strategii CSR w Grupie Kapitałowej Grupy LOTOS na lata 2012 – 2015. Podejmowanie dział ań na rzecz ochrony środowiska, czy takich, które mają na celu rozwiązywanie problemów w otoczeniu społecznym Spółki, są bez wątpienia potwierdzeniem wartości: czystości, odpowiedzialności, otwartości tj. trzech z czterech wartości społecznych wyznawanych w podejściu do realizacji założeń biznesowych.

Co chcemy zrobić? Akcja polega na dobrowolnym zbieraniu plastikowych zakrętek typu PET (m.in. z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, z chemii gospodarczej) w specjalnych do tego oznakowanych pojemnikach. Po uzyskaniu wymaganej do skupu wagi plastiku, nakrętki przekazane zostaną firmie recyklingowej, która zapłaci za otrzymaną ilość kilogramów ekwiwalent pieniężny. Środki będą przekazywane bezpośrednio z firmy recyklingowej do org anizacji pożytku publicznego OPP (fundacja, stowarzyszenie), która zakupi sprzęt rehabilitacyjny dla wskazanej osoby niepełnosprawnej.

Co się dzieje z zebranymi nakrętkami? W wyniku przetworzenia nakrętek uzyskuje się plastikowy granulat, który używany jest w np. w produkcji rur PCV czy obudowy komputerów. Dlatego firmy recyklingowe tak chętnie włączają się w akcje zbiórki nakrętek, których skup, nawet po preferencyjnej cenie dla sprzedającego, jest dla nich bardzo opłacalny. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla potrzebujących osób. Zakup jednego wózka dla osoby niepełnosprawnej to ok 20 000 kg (czyli 20 ton!!!).

Źródło: LOTOS