Naklej i płać

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pko.bp.01.400x268Od 1 listopada PKO Bank Polski oferuje wszystkim posiadaczom kont osobistych możliwość płacenia za zakupy przy wykorzystaniu wygodnych naklejek zbliżeniowych.

Można je nakleić na telefon, odtwarzacz muzyki lub inny dowolny gadżet, który często nosimy ze sobą. Naklejki działają jak karty płatnicze z funkcją zbliżeniową. Wystarczy zbliżyć naklejkę do czytnika w sklepie, restauracji, u fryzjera czy na stacji benzynowej, aby szybko zapłacić za zakupy do kwoty 50 zł bez podawania kodu PIN. W przypadku większych kwot wymagane jest podanie kodu.

Naklejkę można zamówić w serwisie internetowym iPKO, w Contact Center lub w oddziale banku. Są one dostępne w oddziałach banku także dla młodzieży powyżej 13. roku życia. Naklejka jest dodatkowym narzędziem umożliwiającym korzystanie ze środków na rachunku bez konieczności posiadania portfela – jeśli będzie naklejona na telefonie wystarczy zbliżyć go do czytnika. Płatności naklejką są realizowane z dostępnych środków na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym i rozliczane tak samo jak transakcje wykonywane kartą debetową. Kod PIN jest taki sam dla karty i naklejki, można go samodzielnie nadawać i zmieniać w serwisie internetowym iPKO.

– Rosnąca popularność gadżetów zbliżeniowych, które dotąd ofertowaliśmy głównie posiadaczom Konta dla Młodych oraz płatności zbliżeniowych kartami skłoniły nas do poszerzenia oferty na wszystkie grupy klientów – mówi Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidulanego PKO Banku Polskiego. – Płatności zbliżeniowe są już standardem na polskim rynku. Klienci są coraz bardziej mobilni a celem Banku jest maksymalne ułatwienie im życia poprzez oferowanie wygodnych narzędzi płatniczych. Takimi są naklejki, które  upraszczają  płatności w punktach handlowych i usługowych.  Jesteśmy przekonani, że spotkają się z dobrym przyjęciem naszych obecnych i nowych klientów – dodaje Paweł Placzke.

W ofercie banku są również gadżety zbliżeniowe. Oprócz studentów, którzy mogli wykorzystać do płatności zbliżeniowych ze swego konta nie tylko naklejki i breloki, ale też specjalne zegarki, również najmłodsi klienci, dzięki hojności swych rodziców, mogą otrzymać Śmigacza PKO Junior – kartę przedpłaconą w formie breloka w postaci żyrafki lub silikonowego prostokąta.

Wydanie naklejki jest bezpłatne. Miesięcznie pobierana jest opłata za jej używanie w zależności od rodzaju konta, do którego została wydana – 0,39 zł lub 0,99 zł.

Źródło: PKO Bank Polski