Najnowsza promocja kredytu samochodowego Niska Rata od Toyota Bank

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

toyota.bank.01.400x274Kredyt Niska Rata od Toyota Bank to nowatorska forma finansowania aut, skierowana do klientów indywidualnych. Produkt cieszy się coraz większym zainteresowaniem
- obecnie co trzeci kredyt samochodowy udzielany przez bank, stanowi Niska Rata. Ponadto, Toyota Bank wprowadził właśnie atrakcyjną promocję, dzięki której oprocentowanie kredytu wynosi zaledwie 2,9 proc. i charakteryzuje się brakiem jakichkolwiek dodatkowych kosztów i prowizji, a pierwsza wpłata została obniżona aż o 40 proc. Preferencyjne warunki dotyczą modeli Aygo, Yaris oraz Auris. Z promocji można skorzystać do końca marca 2015 roku.

Polacy idąc w ślady użytkowników aut z Europy Zachodniej, nie chcą już kupować samochodów na długie lata. Dlatego też szukają takich produktów, które pozwolą im na systematyczną wymianę pojazdu co 3-4 lata. Dzięki temu mogą jeździć cały czas nowym samochodem na gwarancji, płacąc miesięczne raty o 40% niższe, w porównaniu do klasycznych form finansowania.

Kredyt Niska Rata oferowany przez Toyota Bank, w wygodny sposób umożliwia klientowi skrócony cykl wymiany auta. Ta atrakcyjna alternatywa dla zakupu gotówkowego czy klasycznego kredytu, cieszy się coraz większym uznaniem Polaków. Obecnie sprzedaż tego kredytu stanowi już ponad 30% wszystkich udzielanych kredytów samochodowych przez bank.

W ramach najnowszej promocji kredytu Niska Rata, Toyota Bank zmniejszył oprocentowanie z 5,99 proc., do jedynie 2,9 proc., a pierwsza wpłata została obniżona o 40 proc. Do tego, bank nie nalicza żadnych dodatkowych czy też ukrytych kosztów, a prowizja wynosi 0 złotych. Dzięki preferencyjnym warunkom, klienci mogą liczyć na nawet 50 proc. niższe koszty miesięczne, w porównaniu do oferty standardowej. Oferta jest ograniczona do 3 modeli Toyoty: miejskich Aygo i Yaris oraz kompaktowego modelu Auris. Promocja potrwa do końca marca 2015 roku.

– Kiedyś samochód był postrzegany, jako dobro luksusowe. Dziś natomiast, coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na to, ile ten samochód będzie ich miesięcznie kosztował. Zestawia te koszty z tymi, które musiałby wydać na samochód, gdyby kupił go za gotówkę. Natomiast Niska Rata to produkt kosztowo niezwykle efektywny, gdyż raty kredytu są około 40 proc. niższe w stosunku do kredytów standardowych. Jestem przekonany, że większości osób łatwiej jest zaplanować wydatek np. 500 złotych, jaki miesięcznie należy przeznaczyć na spłatę kredytu, niż zaoszczędzić 60 tysięcy złotych na zakup wymarzonego auta. Dodatkowo obecna promocja, pozwala na jeszcze większe obniżenie kosztów całkowitych i charakteryzuje się wysoką elastycznością – tłumaczy Bogdan Grzybowski, dyrektor ds. sprzedaży w Toyota Bank Polska.

Ponadto, Toyota Bank udostępnił na swojej stronie internetowej specjalny kalkulator kredytu Niska Rata. Dzięki niemu, każda osoba może wykonać symulację kosztów finansowania i obliczyć miesięczną ratę za poszczególny model auta dostępny w kredycie. Internetowe narzędzie pozwala także na zlokalizowanie najbliższego salonu Toyota, w którym można skorzystać z Niskiej Raty.

Z tytułu promocji kredytu Niska Rata, całkowita miesięczna rata za dany model kształtuje się następująco: Aygo: od 409 zł/msc., Yaris: od 568 zł/msc., Auris: od 791 zł/msc., Auris TS: od 834 zł/msc.

Przykładowo, klient korzystający z kredytu Niska Rata na nowy samochód o wartości 51 102 złotych, powinien dokonać wpłaty własnej w wysokości 15 331 złotych. Jeśli okres kredytowania trwać będzie 36 miesięcy, to z racji tego, iż oprocentowanie nominalne w skali rocznej to jedynie 2,99%, a bank nie pobiera jakiejkolwiek dodatkowej prowizji, całkowita rata miesięczna, kształtować się będzie na poziomie 789 złotych. Ostatnia rata balonowa w wysokości 10 220 złotych, może zostać przeznaczona na wkład własny na kolejną nową Toyotę, bądź też rozłożona na dogodne raty końcowe „zamykające” kredyt. W omawianym przypadku, całkowita kwota kredytu wynosić będzie 35 771 złotych, całkowity koszt kredytu to 4 191,96 złotych, a całkowita kwota do zapłaty przez kredytobiorcę, będzie na poziome 39 962,96 złotych (w tym szacunkowy koszt ubezpieczenia komunikacyjnego AC 2114,83 złotych).

Źródło: Toyota Bank Polska