Najbardziej rosną ceny działek rekreacyjnych z dostępem do jeziora

Najbardziej rosną ceny działek rekreacyjnych z dostępem do jeziora
Jarosław Krawczyk, Otodom
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W ostatnich dwóch miesiącach Otodom - internetowy serwis ogłoszeniowy dotyczący nieruchomości odnotował wzrost zainteresowania działkami rekreacyjnymi o 130 procent, pisze w komentarzu dla aleBank.pl Jarosław Krawczyk starzy specjalista ds. PR w Grupie OLX Sp. z o.o.

#JarosławKrawczyk: W całej Polsce w maju 2020 ceny ofertowe działek rekreacyjnych były średnio o 7% niższe niż rok wcześniej, ale w słynącym z jezior woj. warmińsko-mazurskim wzrosły one rok do roku aż o 29% #DziałkiRekreacyjne @otodom

W ostatnich 2 miesiącach zainteresowanie działkami rekreacyjnymi było o prawie 130% większe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (w czerwcu o 129%, w maju – o 128%).

Rekreacja bez maseczki

Wyraźnie widać, że koronawirus nakierował Polaków na miejsca wypoczynku, w które łatwo się dostać, a które umożliwia kontakt z naturą i chodzenie bez maseczki.

Najczęściej działki rekreacyjne poszukiwane są w województwach mazowieckim, pomorskim i wielkopolskim, choć przyznać trzeba, że najwięcej użytkowników Otodom szuka działki nie precyzując województwa.

Czytaj także: Uwaga na działki z oczkiem wodnym, może być kłopot z ich sprzedażą

Poszukiwane 1000 m2

W porównaniu z czasem przed pandemią, najbardziej wzrosło zainteresowanie działkami w województwie mazowieckim, podlaskim i podkarpackim.

Najczęściej szukamy działek powyżej 1000 mkw. Kolejne popularne minimalne metraże wpisywane przez naszych użytkowników to 800 mkw. i 500 mkw. Górna granica zwykle nie jest precyzowana.

Działki z dostępem do jeziora

Hasłem, które fundamentalnie zwiększa szansę na zainteresowanie klienta działką rekreacyjną jest „jezioro”.

To właśnie to słowo w różnych wariacjach (nad jeziorem, z dostępem do jeziora itd.) najczęściej wpisywane jest w naszą wyszukiwarkę.

To może tłumaczyć, że podczas, gdy w całej Polsce w maju 2020 ceny ofertowe działek rekreacyjnych były średnio o 7% niższe niż rok wcześniej, to w słynącym z jezior woj. warmińsko-mazurskim wzrosły one rok do roku aż o 29%.