Nagrodzeni za oszczędzanie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

esbank.01.250x70Publiczna Szkoła Podstawowa w Jedlnie została laureatem Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności w roku szkolnym 2014/2015, organizowanego przez ESBANK Bank Spółdzielczy. Drugie miejsce przypadło Publicznemu Zespołowi Szkolno-Gimnazjalnemu w Dziepółci. Do zwycięzców trafiły bony na zakup książek.

Głównym celem prowadzenia Szkolnych Kas Oszczędności pod patronatem Spółdzielczej Grupy Bankowej jest promowanie mądrego gospodarowania pieniędzmi i nauczanie oszczędzania od najmłodszych lat. Dla ESBANKU Banku Spółdzielczego SKO stanowi wyraz odpowiedzialności za edukację ekonomiczną lokalnego środowiska i zarazem jeden ze sposobów wspieranie szkół w zakresie wychowania oraz edukacji finansowej dzieci i młodzieży.

W kończącym się roku szkolnym współpracę z ESBANKIEM w ramach SKO prowadziły 23 szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu Radomska oraz Powiatu Radomszczańskiego. Z końcem maja podsumowano rywalizację, w której punktacja zależała nie tylko od liczby oszczędzających uczniów oraz zgromadzonych przez dzieci środków, lecz także od aktywności szkół w zakresie propagowania oszczędzania i wiedzy o bankowości.

Pierwsze miejsce w rywalizacji szkół zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa w Jedlnie. Nagrodą główną był bon na zakup książek w księgarni Matras o wartości 800 zł. Drugie miejsce oraz nagroda w postaci bonu o wartości 400 zł przypadły Publicznemu Zespołowi Szkolno-Gimnazjalnemu w Dziepółci. Gratulacje i podziękowania za całoroczną współpracę podczas spotkań z laureatami złożyli Marek Rząsowski, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Sprzedaży oraz Mariusz Ciupiński, Kierownik Wydziału Marketingu i Produktów Bankowych.

150623.NagrodaJEDLNO.400x

150623.Nagroda DZIEP.400x

ESBANK Bank Spółdzielczy zaprasza wszystkie szkoły z terenu swojego działania do współpracy podczas kolejnej edycji Konkursu SKO.  

ESBANK Bank Spółdzielczy