Na rynku zadebiutowała nowa platforma crowdinvesting

Na rynku zadebiutowała nowa platforma crowdinvesting
Fot. CrowdConnect.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Na rynku zadebiutowała platforma crowdinvesting CrowdConnect.pl, gdzie inwestorzy znajdą informacje o emisjach publicznych przeprowadzanych przez spółki zmierzające do debiutu na rynku NewConnect, podał właściciel platformy Dom Maklerski INC. Platforma umożliwia inwestorom analizę oraz selekcję firm z sektora MŚP.

CrowdConnect.pl kieruje swoją ofertę zarówno do potencjalnych emitentów z sektora MSP, jak również do inwestorów indywidualnych #CrowdConnect

CrowdConnect.pl kieruje swoją ofertę zarówno do potencjalnych emitentów z sektora małych i średnich firm, jak również do inwestorów indywidualnych, poszukujących ciekawych możliwości inwestowania kapitału, podano.

„Dotychczas z finansowania społecznościowego korzystały głównie start-upy, a więc firmy będące na początku swojej drogi. My postanowiliśmy umożliwić wykorzystanie potencjału społeczności w pozyskiwaniu kapitału spółkom, które już aktywnie działają na rynku, mają swoją historię, odnoszą sukcesy i planują dalszy rozwój. Stawiając na crowdinvesting, jednocześnie działamy z myślą o inwestorach, dla których digitalizacja całego procesu emisji i zapisu jest znacznym ułatwieniem dostępu do IPO. Na CrowdConnect.pl prezentujemy informacje o emisjach w sposób wygodny, bezpieczny i transparentny. Skracamy dystans między emitentami i społecznością inwestorów oraz pomagamy w budowaniu relacji” – powiedział prezes DM INC Paweł Śliwiński, cytowany w komunikacie.

Emisje na CrowdConnect.pl prowadzone są w trybie oferty publicznej

Emisje na CrowdConnect.pl prowadzone są w trybie oferty publicznej w związku z zakładanym ubieganiem się o status spółki publicznej notowanej na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Szacowane wpływy brutto emitenta stanowią od 100 tys. do 1 mln euro, podano również.

„Zmiana przepisów pozwala na prezentowanie ofert publicznych według przystępnych dla emitenta i inwestora procedur. Wbrew powszechnej opinii, oferty do 1 mln euro są wciąż ofertami publicznymi podlegającymi przepisom prawa. Prezentowanie takich ofert wiąże się z koniecznością zachowania odpowiednich standardów i posiadania wymaganych zezwoleń, a takie posiada Dom Maklerski INC S.A.” – dodał wiceprezes DM INC Sebastian Huczek.

Na CrowdConnect.pl obecne są spółki, których celem poza pozyskaniem kapitału, jest również debiut na rynku NewConnect. Inwestorzy uzyskają potencjalną możliwość dezinwestycji poprzez sprzedaż akcji na rynku publicznym, wskazano.

Ideą crowdinvestingu jest inwestowanie

„Ideą crowdinvestingu jest inwestowanie, a nie sponsoring czy dobroczynna zrzutka. Planując dokonanie inwestycji, powinniśmy zawsze rozważyć potencjalne możliwości wyjścia z niej. Taką sposobność daje między innym wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect” – stwierdził prokurent DM INC Piotr Zygmanowski.

Właścicielem platformy, a jednocześnie oferującym w ramach prezentowanych ofert publicznych, jest Dom Maklerski INC S.A. – podmiot nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Działa on w ramach grupy kapitałowej INC, skupiającej spółki doradcze i inwestycyjne, działające na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Źródło: ISBnews