Moody’s podnosi ratingi Banku Millennium, perspektywa stabilna

Moody’s podnosi ratingi Banku Millennium, perspektywa stabilna
Fot. Bank Millennium
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Moody's Investors Service podniósł depozytowe ratingi długoterminowe Banku Millennium do Baa1 z Baa2, podała agencja. Perspektywę ratingów zmieniono się na stabilną z pozytywnej.

#Moodys Investors Service podniósł depozytowe #ratingi długoterminowe @BankMillennium do Baa1 z Baa2 #BankMillennium

„Jednocześnie podwyższono bazową ocenę kredytową BCA i ocenę skorygowaną BCA do poziomu baa3 z baa1, a długoterminową ocenę ryzyka kontrahenta (CR Assessment) do A3(cr) z Baa1(cr) i długoterminowe ratingi ryzyka kontrahenta (CRR) do A3 z Baa1” – czytamy w komunikacie.

Moody’s potwierdził też ratingi krótkoterminowych depozytów

Moody’s potwierdził też ratingi krótkoterminowych depozytów Prime-2 banku, krótkoterminową ocenę CR Assessment Prime-2(cr) i krótkoterminowych CRR Prime-2.

„Działania w zakresie ratingu zostały podjęte w związku z ratingiem spółki dominującej Banco Comercial Portugues, S.A. w dniu 1 kwietnia 2019 r.” – czytamy dalej.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) – jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

Źródło: ISBnews