Monika Morawiecka zrezygnowała ze stanowiska prezeski PGE Baltica

Monika Morawiecka zrezygnowała ze stanowiska prezeski PGE Baltica
Źródło: PGE
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Monika Morawiecka złożyła rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu PGE Baltica - spółki zależnej Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) - w której pozostanie do 31 grudnia 2021 r., podała grupa.

„Życzę pani Monice Morawieckiej powodzenia w dalszych wyzwaniach zawodowych. Dziękuję za wkład w rozwój Grupy PGE na przestrzeni 15 lat i za ostatnie 3 lata realizacji projektów offshore” – powiedział prezes PGE Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

Doświadczenie zawodowe

Monika Morawiecka w grupie kapitałowej PGE pracowała od 2006 r. Od 2010 roku odpowiadała za strategię grupy kapitałowej, m.in. za analizy otoczenia zewnętrznego i wewnętrznego PGE oraz proponowanie długoterminowych planów rozwoju grupy zarówno w zakresie energetyki konwencjonalnej, jak i OZE, a także za proces zarządzania regulacyjnego. W lutym 2019 roku została prezesem PGE Baltica, spółki rozwijającej 3 morskie farmy wiatrowe o łącznej mocy ok. 3,5 GW.

Grupa PGE

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Źródło: ISBnews