mojeID w enel-med

mojeID w enel-med
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Centrum Medyczne Enel-med udostępnia swoim klientom potwierdzanie tożsamości za pomocą usługi mojeID, dostarczanej przez KIR. Dzięki temu wdrożeniu uzyskanie pełnego dostępu do systemu enel-med online nie będzie już wymagało wizyty w placówce, a sposób weryfikacji tożsamości zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa danych pacjentów.

mojeID pozwala zdalnie, przez internet, w sposób całkowicie bezpieczny potwierdzić tożsamość na potrzeby realizacji usług świadczonych w trybie online.

Zdalna metoda uwierzytelniania w służbie medycyny

Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez bankowość internetową opierając się na danych, które zostały wcześniej sprawdzone przez zaufany podmiot – w tym przypadku bank.

Korzystanie z tej metody uwierzytelnienia umożliwia zdalne załatwienie formalności, które dotychczas wymagały osobistego potwierdzenia tożsamości przez klienta.

Dzięki mojeID pacjenci korzystający z opieki medycznej w enel-med będą mieli szybki, wygodny i  bezpieczny dostęp do umawiania wizyt, wyników swoich badań, historii medycznej czy rankingu lekarzy.

Po potwierdzeniu tożsamości w ramach rejestracji do systemu enel-med online, pacjenci będą mogli również korzystać z aplikacji mobilnej enel-med – mówi Jacek Rozwadowski, Prezes Centrum Medycznego ENEL-MED S.A.

mojeID nie tylko w administracji publicznej

Wprowadzenie mojeID przez Centrum Medyczne enel-med to kolejny etap postępującej cyfryzacji branży medycznej. Udostępniane przez KIR rozwiązanie umożliwia łatwe i bezpieczne potwierdzanie tożsamości w trybie online.

mojeID jest już z sukcesem wykorzystywane w wielu sektorach gospodarki, w  tym również w administracji publicznej.

Doświadczenia ostatnich miesięcy dobitnie pokazały znaczenie zdalnej obsługi klientów. Mamy nadzieję, że pacjenci, którzy korzystają z opieki zapewnianej przez enel-med, docenią to ułatwienie mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.

KIR wspiera digitalizację gospodarki

Sektor medyczny, który wymaga najwyższego poziomu ochrony danych, jest doskonałym przykładem postępującej digitalizacji usług. Usługa mojeID jest też dostępna w takich branżach, jak ubezpieczenia, energetyka, telekomunikacja i szeroko rozumiane usługi finansowe.

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce.

Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju digitalizacji gospodarki.

Źródło: Krajowa Izba Rozliczeniowa / KIR