Mój Prąd: w budżecie programu dodatkowe 100 mln zł

Mój Prąd: w budżecie programu dodatkowe 100 mln zł
Fot. stock.adobe.com/4th Life Photography
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zwiększa tegoroczny budżet programu "Mój Prąd" o dodatkowe 100 mln zł na inwestycje w produkcję energii elektrycznej z prosumenckich instalacji PV o mocy 2-10 kW - podał NFOŚiGW w komunikacie prasowym.

Nabór wniosków w programie „Mój Prąd” trwa jeszcze do 18 grudnia br., ale wnioskodawcy już wyczerpali pulę dotacji o wartości 1 mld zł na mikroinstalacje fotowoltaiczne. Do 6 listopada do NFOŚiGW wpłynęło 200 tys. wniosków.

„Łączna moc instalacji ze złożonych wniosków da 1,2 GW, które rocznie wyprodukują ok. 1.200 GWh/rok energii elektrycznej. Porównując ten wynik do mocy 3,77 MW największej polskiej farmy fotowoltaicznej (w gminie Czernikowo koło Torunia), „Mój Prąd” sfinansuje ponad 300 takich inwestycji” – powiedział, cytowany w komunikacie, pełnomocnik rządu ds. OZE, wiceminister Ireneusz Zyska.

Czytaj także: Mój Prąd: popularność rządowego programu okazała się zbyt duża >>>

Szansa dla kolejnych 20 tys. osób

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych wnioskodawców i wywiązując się z obietnicy zakończenia naboru dopiero za nieco ponad miesiąc, zdecydowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska o zwiększeniu puli dostępnych środków w „Moim Prądzie” – dodał wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski.

Dodatkowe 100 mln zł to szansa dla kolejnych 20 tys. osób.

Program „Mój Prąd” będzie kontynuowany w 2021 r.

Jak podano w komunikacie, jego nowa odsłona będzie dawała szerszy wachlarz możliwości dla potencjalnych beneficjentów.

Czytaj także: Mój Prąd: to nie koniec programu, w 2021 roku będzie kontynuowany >>>

„Mój Prąd” to program finansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Warunkiem skorzystania z programu, który wystartował w połowie 2019 r., jest umowa kompleksowa regulująca kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej z wytworzonej mikroinstalacji.

Źródło: PAP BIZNES