Mniej emisji CO2 dzięki Kredytowi z Klimatem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bos.bank.02.250.170Bank Ochrony Środowiska rozszerzył ofertę Kredytu z Klimatem dla Klientów indywidualnych, którzy planują realizację inwestycji poprawiających efektywność wykorzystania energii, a tym samym chcą zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery. Na proekologiczne cele Klienci BOŚ mogą pozyskać do 1 mln euro, na okres do 10 lat, przy średnim oprocentowaniu nawet o połowę niższym, niż w przypadku standardowych ofert kredytowych

Kredyt z Klimatem to propozycja BOŚ Banku na długoterminowe finansowanie inwestycji, które przyczyniają się do oszczędności oraz znacznego ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Zakres finansowania w ramach Kredytu z Klimatem BOŚ Banku został rozszerzony na inwestycje związane np. z wymianą oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, instalacją urządzeń zwiększających efektywność energetyczną, modernizacją wind oraz budową małych instalacji OZE.

Kredyt z Klimatem dedykowany jest także inwestycjom z zakresu termomodernizacji obejmującej tradycyjne ocieplenie budynku oraz dodatkowo instalację kolektorów słonecznych, pomp ciepła, czy modernizację indywidualnych systemów grzewczych. Bank oferuje możliwość finansowania inwestycji na okres do 10 lat, bez ustalonej wartości minimalnej udzielonego kredytu. W puli środków Kredytu z Klimatem zostało jeszcze ponad 7,5 mln euro, a starać się o niego można do 31 grudnia 2013 roku.

Na zlecenie BOŚ Banku TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o. przeprowadził weryfikację efektu ekologicznego, osiągniętego przy realizacji inwestycji termomodernizacyjnych. Oszacowano, że do końca 2012 r. dzięki przedsięwzięciom sfinansowanym w ramach Kredytu z Klimatem, wyemitowano do atmosfery o blisko 10 000 t CO2 mniej, co odpowiada średniej rocznej emisji osiedla mieszkaniowego (400 – 500 budynków). Przewiduje się, że od 2014 r. całkowita redukcja emisji dwutlenku węgla osiągnie poziom przeszło 14 000 t w skali roku.