Millennium ma zgodę KNF na rozpoczęcie działalności banku hipotecznego

Millennium ma zgodę KNF na rozpoczęcie działalności banku hipotecznego
Zarząd Millennium Banku Hipotecznego: Agata Chrzanowska, Adam Berent i Artur Kulesza Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na rozpoczęcie działalności operacyjnej przez Millennium Bank Hipoteczny - poinformował Bank Millennium w komunikacie.

„Dzięki rozpoczęciu jego działalności jako Grupa uzyskamy dostęp do finansowania aktywów za pomocą listów zastawnych. Pozwoli to na dywersyfikację struktury finansowania dla kredytów hipotecznych nabytych od Banku Millennium” – powiedziała cytowana w komunikacie prasowym prezes Millennium Banku Hipotecznego Agata Chrzanowska.

Czytaj także: Millennium Bank Hipoteczny zakłada pierwszą emisję listów zastawnych w PLN w 2021 r. >>>

Planując utrzymać silną pozycję w sprzedaży kredytów hipotecznych i dwucyfrowy udział w rynku, powołaliśmy do życia Bank Hipoteczny, który pozwoli sfinansować akcję kredytową na korzystnych warunkach.

– dodał Banku Millennium Joao Bras Jorge.

Bank ten rozpocznie działalność operacyjną nie później niż 16 czerwca 2021 r.

Rekord wypłat kredytów hipotecznych

W I kwartale Bank Millennium osiągnął kwartalny rekord wypłat kredytów hipotecznych (2,2 mld zł), co oznaczało wzrost o 5 proc. kdk i 64 proc. rdr

Kapitał zakładowy Millennium Banku Hipotecznego wynosi 40 mln zł i został w całości pokryty przez Bank Millennium.

Do zarządu Millennium Banku Hipotecznego powołano wieloletnich pracowników Banku. W jego skład  wchodzą: Agata Chrzanowska – Prezes Zarządu; Adam Berent – Członek Zarządu ds. Ryzyka i Artur Kulesza – Członek Zarządu ds. Finansów, Operacji i IT.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa banku razem wyniosły 97,77 mld zł na koniec 2020 r.

Źródło: ISBnews, PAP BIZNES