Mikroprzedsiębiorcy pożyczają więcej i lepiej spłacają pożyczki

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

zestawienie.wykres.06.250xWartość portfela pożyczek dla mikroprzedsiębiorców, po pięciu miesiącach sprzedaży,  wynosi 4,5 mln złotych. Takie dane podaje firma Provident Polska, która w marcu br. wprowadziła do swojej oferty pożyczki dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Decyzja o poszerzeniu portfolio produktowego była odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie mikroprzedsiębiorców na szybkie i dostępne źródła zewnętrznego finansowania działalności gospodarczej. Szczególnie dla małych firm, często jednoosobowych, jest to bardzo duża bariera rozwoju biznesu. Większość osób, które decydują się skorzystać z oferty dla mikroprzedsiębiorców, to nowi klienci.

Do tej pory udzieliliśmy 1.400 takich pożyczek i potwierdzamy, że trend jest rosnący. Spodziewamy się dalszego wzrostu dzięki rozpoczętym działaniom marketingowym, z którymi jak dotąd się wstrzymywaliśmy, dając sobie pierwsze trzy miesiące na obserwację rynku. – mówi Michał Kuchta, dyrektor departamentu rozwoju produktów i rynku w Provident Polska. Średnia wartość pożyczki kształtuje się na poziomie 3.200 złotych. To jest dwukrotnie więcej niż średnia pożyczka konsumencka w naszej firmie, która oscyluje wokół 1.500 złotych. –  dodaje Michał Kuchta.

Solidny jak przedsiębiorca

Wbrew obiegowym opiniom klienci prowadzący własną działalność wcale nie są tak ryzykowni. Mikroprzedsiębiorcy korzystający z oferty Providenta bardzo dobrze spłacają pożyczki, a poziom akceptacji udzielanych pożyczek jest wysoki. 9 na 10 wniosków jest rozpatrywanych pozytywnie. Dla porównania
w bankach akceptacja dla tego segmentu przedsiębiorców wynosi nie więcej niż 20 proc. Z analiz przeprowadzonych przez firmę wynika, że potrzeby mikroprzedsiębiorców będą systematycznie rosły, stąd decyzja Providenta o podniesieniu maksymalnej kwoty pożyczki do 10.000 złotych z dotychczasowego pułapu 7.000 złotych. Oferta jest dostępna już od września.

Źródło: Provident Polska S.A.