Mieszkanie Plus: pierwsze rodziny obejrzały wałbrzyską inwestycję

Mieszkanie Plus: pierwsze rodziny obejrzały wałbrzyską inwestycję
Fot. stock.adobe.com/Unkas Photo
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pierwsi zainteresowani wynajmem lokali w Wałbrzychu w ramach programu Mieszkanie Plus mogli obejrzeć nową inwestycję. Większość z nich złożyła już oświadczenia rezerwacyjne na konkretne mieszkania. Pierwsi najemcy wprowadzą się do wałbrzyskiego Mieszkania Plus jeszcze wiosną.

Pierwsi zainteresowani wynajmem lokali w Wałbrzychu w ramach programu #MieszkaniePlus mogli obejrzeć nową inwestycję #Wałbrzych #mieszkania

W Wałbrzychu w ramach komercyjnego filaru programu Mieszkanie Plus, który realizuje PFR Nieruchomości, powstały 192 mieszkania. Są to lokale jedno-, dwu- i trzypokojowe o średniej powierzchni od 35-73 metrów kwadratowych. Dominującym typem są M2

– Już niebawem będziemy mieli pierwszych najemców w naszej inwestycji na Dolnym Śląsku. Wałbrzych to miasto, które pilnie potrzebuje mieszkań na wynajem. Jak wynika z danych GUS za rok 2018, rynek deweloperski w Wałbrzychu praktycznie nie istnieje, bowiem oddano tu do użytkowania niespełna 190 mieszkań. Dlatego nasza oferta jest doskonałym uzupełnieniem rynku, które w moim przekonaniu pozwoli zatrzymać Wałbrzyszan w regionie. Dajemy im możliwość znalezienia własnego „M” bez konieczności zaciągania kredytu na długie lata – podkreśla wiceprezes PFR Nieruchomości Grzegorz Muszyński.

Mieszkania są wykończone pod klucz, w standardzie podstawowym i po umeblowaniu będą gotowe do zamieszkania. Wszystkie łazienki są wyposażone w wanny, toalety oraz umywalki a podłogi i ściany zostały wyłożone płytkami. W pozostałych pomieszczeniach na podłogach ułożono panele, natomiast w aneksach kuchennych – kafelki. Do wszystkich mieszkań przynależą balkony. Cztery mieszkania, po jednym w każdym bloku, zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

# D o l n y Ś l ą s k n a P l u s

W ramach programu Mieszkanie Plus w województwie dolnośląskim analizowane są lokalizacje, które mogą przełożyć się na ponad 8 tys. mieszkań.

  • We Wrocławiu rozstrzygnięto 3 konkursy architektoniczne dla działek przy ul. Hermanowskiej, Białowieskiej oraz Kolejowej, na których łącznie może powstać ponad 1,5 tys. mieszkań.
  • Trwa już projektowanie 220 Mieszkań Plus w Zgorzelcu przy ul. Lubańskiej. W ramach inwestycji powstanie osiedle złożone z 5 budynków, którego budowa ruszy na przełomie 2019/2020 roku.
  • Została podjęta decyzja o budowie 144 mieszkań w Oławie przy ul. Paderewskiego. Planowany termin rozpoczęcia budowy to I kwartał 2020 roku.
  • Kolejna inwestycja, która ruszy w I kwartale 2020 to 42 mieszkania w Jedlinie Zdroju przy ul. Andersa.

To jak ważny dla lokalnych społeczności jest ten program podkreślają także włodarze dolnośląskich samorządów, które włączyły się w realizację programu Mieszkanie Plus.

– Mieszkanie Plus w Wałbrzychu jest już faktem i ewidentnym sukcesem. Inwestycja zlokalizowana w młodej dzielnicy wyposażonej we wszystkie elementy tworzące przyjazną przestrzeń publiczną. Są tam miejsca do rekreacji i spędzania czasu wolnego, a także przedszkola, żłobki, szkoły, przychodnie, centra handlowe. Stawki czynszu w ramach Mieszkania Plus są atrakcyjne, szczególnie biorąc pod uwagę to, że są to mieszkania gotowe do zamieszkania – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

– Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco. Ostatni raz budynki wielorodzinne powstały w Jedlinie-Zdroju w latach 80-tych, a chętnych na nowe mieszkania jest dużo. Są to głównie młodzi ludzie, którzy nie mogą się starać o nasze lokale komunalne, bo mają za wysokie dochody- podkreśla burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel.

– Determinacja, zaangażowanie oraz wspólna współpraca daje efekty. W naszym mieście powstaną 144 mieszkania. Myślę, że dla naszych mieszkańców to wspaniała informacja. Zostanie zasilony segment mieszkań na wynajem, który uzupełni oławski rynek mieszkaniowy – zaznacza burmistrz Oławy Tomasz Frischmann.

Źródło: PFR Nieruchomości