Microsoft udostępnia Office 365 nowej generacji dla klientów biznesowych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

microsoft.02.250x54Najnowsza wersja Office 365 dla klientów biznesowych została dziś udostępniona. Najpełniejszy dotychczas zestaw usług w chmurze został wzbogacony o nowe funkcje dostosowane do potrzeb i budżetu małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prócz zaktualizowanych usług Microsoft Lync Online, Exchange Online i SharePoint Online użytkownicy biznesowi mogą korzystać także z pełnych wersji znanych aplikacji Office. Office 365 zawiera także rozbudowane, przeznaczone dla przedsiębiorstw funkcje społecznościowe.

Obecnie dostępne są one na poziomie SharePoint i Yammer, a od czerwca będzie można dodatkowo zintegrować Lync z najpopularniejszym komunikatorem internetowym Skype. Office 365 jest od dziś dostępny na 69 rynkach w 17 językach, a w drugiej połowie roku liczba ta powiększy się o dodatkowe 20 rynków i 16 języków.

„Dzięki usłudze Office 365 z pełnych możliwości Office w chmurze mogą teraz korzystać wszyscy – od dużych przedsiębiorstw po małe firmy i użytkowników indywidualnych” – powiedział Radosław Ochotny, Microsoft Office Division. „To wydanie udostępnia im nowe scenariusze działania, które znacznie przekraczają dotychczasowy poziom rozwiązań dostępnych jedynie za pośrednictwem przeglądarki internetowej”.

Od swojej premiery w połowie 2011 roku, Office 365 należy do najszybciej rozwijających się produktów w historii firmy Microsoft. Po zaledwie 18 miesiącach jedna piąta klientów firmy Microsoft z sektora biznesowego korzysta już z usługi płatnej, podczas gdy rok temu była to jedna siódma. W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba małych i średnich firm korzystających z Office 365 wzrosła o 150%.

Dzisiaj firma Microsoft poinformowała także, że do grona użytkowników Office 365 dołączył Hamburg Port Authority, drugi pod względem wielkości portu w Europie, Midroc Europe, firma z branży budowlanej i zarządzania nieruchomościami, a także Sephora, lider sprzedaży produktów kosmetycznych. W Polsce z Office 365 korzystają już między innymi Regerersis, Consortia Sp. z o.o., Damovo Polska Sp. z o.o., Eopen, APN Promise S.A., Contium SA i inne.

„Każdy z produktów Office 365 dostał super przyjazny interfejs i szereg dodatkowych funkcji, ale nowa wersja najbardziej odzwierciedla ideę Digital Workspace. Zgodnie z tą filozofią, nie pracujemy oddzielnie z programami SharePoint, Exchange, Lync czy SkyDrive, ale w jednej przestrzeni, w której te elementy się spotykają” – mówi Grzegorz Rudno-Rudzinski, CEO, Contium SA (Grpa Unity). „I tak na przykład z poziomu witryny projektowej w SharePoint możemy teraz stworzyć listę wysyłkową na Exchange, a potem widzieć w tym miejscu również wszystkie wysłane w danym temacie wiadomości. To wszystko przybiera znany z Facebooka wygląd interfejsu społecznościowego. Można zatem powiedzieć, że Office 365 staje się naszym wielosystemowym ekosystemem współpracy, w którym zatarły się dotychczasowe granice między produktami”.

„Z punktu widzenia firmy specjalizującej się w rozwiązaniach „chmurowych” informację o planowanej na pierwszy kwartał 2013 premierze Office 365, który nie tylko uzyska nowe funkcjonalności, ale też zostanie wzbogacony o kolejne produkty, przyjęliśmy z największym zadowoleniem. Na specjalną uwagę zasługują wprowadzone zmiany dotyczące administracji wszystkimi usługami za pomocą jednej, centralnej konsoli, integracja Lync online z popularnym programem Skype oraz integracja SharePoint z portalami społecznościowymi. Z ogromną aprobatą spotkały się planowane zmiany dotyczące nowych taryf subskrybcyjnych przeznaczonych dla średniego i małego biznesu” – powiedział Artur Kozłowski, CEO, Eopen.

Nowa oferta Office 365 dostosowana do potrzeb klientów

Firma Microsoft zapowiedziała dzisiaj nowy zestaw usług Office 365 dostosowany do wymagań biznesowych:

Office 365 ProPlus — Office 365 ProPlus to najpełniejszy zestaw najnowszych, zaawansowanych aplikacji Office: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, InfoPath, Access i Lync. Jedna licencja pozwala na korzystanie z aplikacji na maksymalnie pięciu urządzeniach, w tym tabletach z systemem Windows oraz komputerach PC i Mac. Użytkownicy mogą logować się w usłudze Office 365 z dowolnego urządzenia, a ich dokumenty i spersonalizowane ustawienia będą podążać za nimi. Dzięki temu można łatwo kontynuować pracę z miejsca, w którym została przerwana. Działy IT zyskują też potrzebne im środki kontroli, w tym możliwość korzystania z Office 365 ProPlus równolegle z innymi wersjami Office, a także narzędzia do sprawnego wdrażania aktualizacji i zarządzania nimi. Usługa Office 365 ProPlus jest dostępna jako niezależna usługa w subskrypcji rocznej dla jednego użytkownika lub w ramach zaktualizowanych ofert Office 365 Plan E, Plan P oraz zupełnie nowej oferty Office 365 Midsize Business.

Office 365 Midsize Business — to propozycja dla średnich firm zatrudniających od 10 do 250 pracowników. Usługa ta zawiera Office 365 ProPlus i zapewnia średnim firmom wysokiej jakości narzędzia z jakich korzystają w komunikacji i współpracy duże przedsiębiorstwa, w tym Exchange Online, Lync Online oraz SharePoint Online. Ponadto Office 365 Midsize Business dostarcza narzędzia IT, które pozwalają zachować kontrolę, a jednocześnie uprościć zarządzanie. Rozwiązanie obejmuje także integrację z usługą Active Directory, dostępną w przeglądarce internetowej konsolę do zarządzania oraz telefoniczną pomoc techniczną w godzinach pracy.

Office 365 Small Business Premium – to oferta dla małych firm zatrudniających od 1 do 25 pracowników. Oprócz pełnego zestawu zaawansowanych aplikacji Office  usługa oferuje pocztę biznesową, udostępniane kalendarze, narzędzia do tworzenia i aktualizacji witryn internetowych oraz wideokonferencji HD. Ten zestaw usług jest bardzo łatwy w zarządzaniu i nie wymaga wsparcia informatycznego.

Nowy Office dostępny dla wszystkich

Office 365 dla klientów biznesowych jest od dzisiaj dostępny dla firm, instytucji edukacyjnych i użytkowników indywidualnych. Oprócz zapowiedzianych dziś usług biznesowych od 29 stycznia dostępna jest oferta Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych oraz najnowsze edycje tradycyjnych pakietów i serwerów Office.

Klienci mogą kupować Office 365 bezpośrednio od firmy Microsoft lub u autoryzowanych sprzedawców detalicznych i partnerów. Więcej informacji na temat można uzyskać na stronie www.office.com, gdzie można również zarejestrować się w celu uzyskania bezpłatnej wersji próbnej.