Michał Nidzgorski zrezygnował z fotela wiceprezesa Ursusa

Michał Nidzgorski zrezygnował z fotela wiceprezesa Ursusa
By Ursus Bus Logo - Ursus Bus Logo, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63337334
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Michał Nidzgorski zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa Ursusa w restrukturyzacji, podała spółka. Nidzgorski pozostał w spółce na stanowisku dyrektora handlu zagranicznego.

Michał Nidzgorski zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa @URSUS_SA w restrukturyzacji. Pozostał w spółce na stanowisku dyrektora handlu zagranicznego #Ursus

„Jednocześnie zarząd emitenta informuje, iż w dniu 8 sierpnia 2019 r. rada nadzorcza emitenta zadecydowała, iż zarząd Ursus S.A. w restrukturyzacji bieżącej, wspólnej kadencji od dnia 8 sierpnia 2019 r. będzie działał w trzyosobowym składzie oraz powołała w skład zarządu bieżącej wspólnej kadencji pana Jana Wielgusa, powierzając mu funkcję wiceprezesa zarządu, oraz pana Pawła Dadeja, powierzając mu funkcję członka zarządu” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Arkadiusz Miętkiewicz powołany na prezesa zarządu Ursusa >>>

Skład zarządu Ursusa

Na skutek ww. rezygnacji i podjętych przez radę nadzorczą uchwał skład zarządu Ursusa w restrukturyzacji od 8 sierpnia 2019 r. jest następujący: prezes zarządu – Arkadiusz Miętkiewicz, wiceprezes zarządu – Jan Wielgus, członek zarządu – Paweł Dadej, podano również.

„W związku z ww. zmianami w składzie zarządu spółki oraz wystarczającą jego reprezentatywnością, zarząd w porozumieniu z panią Agnieszką Wiśniewską postanowił o odwołaniu jej dotychczasowej prokury z dniem dzisiejszym” – podsumowano.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

Źródło: ISBnews