Michael Page obiera kierunek na południe Polski

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

micheal.page.250xMichael Page, międzynarodowa firma doradztwa personalnego, otworzyła w Katowicach drugie biuro w Polsce. Dynamiczny rozwój regionalnego rynku pracy stworzył konieczność zapewnienia lokalnego oddziału rekrutującego pracowników z obszarów finansów, produkcji i zaopatrzenia.

Ze stolicy górnego Śląska, leżącej pomiędzy Krakowem i Wrocławiem, Michael Page obsługuje całe południe kraju. Ekspansja firmy była przemyślanym krokiem. W aglomeracji śląskiej jest bardzo duże zagęszczenie firm, powstają tu siedziby bądź oddziały międzynarodowych korporacji, działa kilka stref ekonomicznych. Spółek prawa handlowego jest tu ponad 36 tyś., firm z kapitałem zagranicznym prawie 7 tyś., przedsiębiorstw dużych, zatrudniających ponad 500 osób – kilkaset.

Tak, jak w latach 2005-2007 krainą El Dorado dla dyrektorów finansowych była stolica, tak obecnie „ziemią obiecaną” dla inżynierów, specjalistów od zakupów i logistyki stał się Śląsk” – zauważa Radosław Szafrański, Executive Manager w Michael Page Southern Poland. „Na Śląsku obserwujemy bardzo ciekawą sytuację. Spora grupa działających tu firm z polskim kapitałem przymierza się do giełdowego debiutu. W związku z tym powstają nowe miejsca pracy” – dodaje Szafrański.

Michael Page dostrzega na Śląsku duży popyt na wysokiej klasy specjalistów np. głównych księgowych z dobrą znajomością angielskiego i certyfikatami. Oczywiście stale poszukiwani są też doświadczeni inżynierowie. Jednak grupa osób spełniających najwyższe wymagania pracodawców jest dość ograniczona. Dlatego podczas procesów rekrutacji zdarza się poszukiwać ślązaków pracujących w Warszawie, a nawet za granicą. Choć przeważnie wynagrodzenia poza stolicą są nawet o 15 proc. niższe, to nie w przypadku takich projektów.

121030.szafranski.radoslaw.01.150x224Tradycyjnie dla Michael Page pierwszym obszarem, po otwarciu nowego biura, są rekrutacje na stanowiska związane z finansami. Kolejne kroki determinują potrzeby rynku. Tak było także w przypadku katowickiego oddziału. Od początku roku pracownicy biura w Katowicach zrealizowali ponad 40 projektów rekrutacyjnych, znajdując zatrudnienie m.in. dla kilkudziesięciu dyrektorów finansowych, kontrolerów finansowych, głównych księgowych, a także dwóch general menagerów. Aktualnie trwa około 30 rekrutacji na stanowiska kierownicze. „Kolejnym obszarem, na którym skoncentrujemy działania będzie produkcja. Powołamy silny oddział działający w całym regionie południowej Polski, pomagający w rozwoju ścieżki zawodowej np. dyrektorom produkcji, szefom zakupów i logistyki” – zapowiada Radosław Szafrański.

W ostatnim czasie Michael Page otworzył kilka oddziałów na świecie. Oprócz katowickiego, działalność rozpoczęły biura m.in. w Sewilli, Sztutgarcie, Montrealu i Pekinie. Intensywny rozwój zbiegł się w czasie z odświeżeniem wizerunku firmy. Pojawiła się nowa identyfikacja wizualna, która potwierdza potencjał rozwojowy Michael Page.

Źródło: Michael Page