Meritum Bank negocjuje kursy walut z małymi firmami

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

monety.04.250xNiepewność utrzymująca się na rynkach finansowych skłania przedsiębiorców do szukania możliwości, które pozwolą ograniczyć koszty przy wymianie walut. Małe firmy często decydują się na dokonywanie transakcji przez internet lub telefonicznie w konsultacji z dealerem walutowym. Wielu przedsiębiorców prowadzących biznes z kontrahentami zagranicznymi dostrzega ekonomiczne korzyści płynące z posiadania rachunku bankowego z możliwością zakupu oraz negocjacji cen walut.

„Nasza firma od roku współpracuje z Meritum Bankiem. Korzystamy z konsultacji telefonicznej dealera walutowego, z którym negocjujemy kursy zakupu walut. Obsługa jest miła i rzeczowa, cały proces wymiany przebiega bezproblemowo, a co najważniejsze często jesteśmy zadowoleni z cen walut, jakie proponuje nam bank. Wcześniej wymienialiśmy waluty w kantorze lub w okienku bankowym, jednak negocjacje cen walut w Meritum Banku odpowiadają nam najbardziej, ze względu na sprawność transakcji, a przede wszystkim atrakcyjne warunki finansowe. Polecamy!” – powiedział Szymon Szpitalny z firmy AVIS, zajmującej się sprzedażą hurtową elementów do balustrad.

Przedsiębiorcy decydujący się na takie rozwiązanie oszczędzają swój czas, a także zwiększają poziom wygody i bezpieczeństwa przy wymianie walut, ponieważ nie mają potrzeby fizycznego transportowania gotówki między firmą a kantorem czy bankiem.

„W tym szczególnym czasie niepewnej sytuacji w strefie euro, radzimy przedsiębiorcom jak zmniejszyć koszty wymiany walut. Na przykład, małe firmy w Meritum Banku mogą negocjować cenę zakupu walut zarówno przez internet, jak i telefonicznie już od niskiego progu 2000 EUR/USD. Kolejną możliwością jest opieka dealera walutowego, który na bieżąco monitoruje dla przedsiębiorcy zmiany kursów walut na rynku. W momencie, kiedy waluta osiągnie korzystny dla firmy kurs, dealer telefonuje z informacją o możliwości intratnego wykonania transakcji. Po całej operacji pieniądze błyskawicznie spływają na konto firmowe posiadacza rachunku. Możliwość negocjacji, opieka dealera walutowego, całkowite bezpieczeństwo i szybkość transakcji. W Meritum Banku mikro i małe przedsiębiorstwa mogą liczyć na przywileje, którymi dotąd cieszyły się wyłącznie duże korporacje.” – poinformował Łukasz Falkiewicz, ekspert ds. transakcji walutowych Meritum Bank ICB S.A.

Kampania informacyjna dla przedsiębiorców „Waluta w mojej firmie”

Drugi odcinek video w ramach kampanii informacyjnej dla przedsiębiorców „Waluta w mojej firmie” poświęcony jest negocjacjom w transakcjach walutowych. Pierwsze nagranie dotyczyło możliwości, jakimi dysponują przedsiębiorcy w czasie dokonywania transakcji walutowych. Na początek czerwca zaplanowana jest emisja trzeciego materiału video poświęconego obniżaniu kosztów transakcji
w działalności międzynarodowej.

Waluta w mojej firmie odc. 2 – Negocjacje w transakcjach walutowych http://bit.ly/JyzQcg
Waluta w mojej firmie odc. 1 – Rozwiązania w transakcjach walutowych w mojej firmie http://youtu.be/K3KqBg7vhTo

Michał Kopera