Meritum Bank Mobilny z logowaniem przy pomocy odcisku palca w technologii Touch ID

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

meritum.bank.01.400x277Meritum Bank jako pierwszy bank w Polsce i jako jeden z pierwszych w Europie daje możliwość logowania się do aplikacji mobilnej z wykorzystaniem biometrii, a dokładnie odcisku palca.

Logowanie za pomocą odcisku palca realizowane jest z wykorzystaniem technologii Touch ID firmy Apple. Dostępne jest w najnowszej wersji aplikacji Meritum Bank Mobilny na urządzeniach wspierających tę technologie. Obecnie są to smartfony iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz tablety iPad Air 2 i iPad mini 3. Użytkownik aplikacji Meritum posiadający odpowiednie urządzenie może włączyć logowanie odciskiem palca, które zastępuje standardowe logowanie przy pomocy PIN-u. Trzykrotne nieudane logowanie za pomocą odcisku palca wymusza podanie standardowego PIN-u.

– Azymut, który obraliśmy to dostarczenie klientom wygodnych i bezpiecznych narzędzi wykorzystujących innowacyjne technologie, w tym technologie mobilne, które łączymy z nowoczesnymi rozwiązaniami transakcyjnymi i procesowymi dostępnymi już w Meritum Banku – mówi Małgorzata Adamczyk, dyrektor departamentu bankowości internetowej.  – Bankowość mobilna daje wiele nowych możliwości i z tego potencjału staramy się korzystać budując innowacyjne na polskim rynku rozwiązania – dodaje.

Aplikacja Meritum Banku jest wysoko oceniania przez klientów. Doceniania jest również przez media i ekspertów specjalizujących się w technologiach mobilnych, o czym świadczy otrzymana w lutym 2015 roku nominacja do prestiżowej nagrody Mobile Trends Awards.

– Budując aplikacje mobilną Meritum Banku od początku staraliśmy się wykorzystywać wszelkie możliwości, jakie oferują technologie mobilne, po to aby umożliwić klientom wygodne, codzienne bankowanie. Przypomnę, że Meritum Bank jako pierwszy oferował możliwość otwarcia rachunku za pomocą smartfona z wykorzystaniem zdjęcia dowodu osobistego, również jako pierwszy w Polsce wprowadził do swojej aplikacji obsługę głosem. Kolejnym etapem jest wdrożenie technologii biometrycznych, takich jak Touch ID firmy Apple, które znacząco ułatwiają pracę z aplikacją – mówi Marcin Kusznier, menedżer projektów bankowości mobilnej. – Projekt realizowaliśmy ze sprawdzonym partnerem technologicznym – firmą AMG.net, z którą współpracujemy od początku projektu bankowości mobilnej – dodaje.

Aplikację Meritum Bank Mobilny można pobrać z Google Play oraz App Store. Jest ona dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm, korzystających ze smartfonów z systemem operacyjnym Android (wersja 2.3 i wyższe) lub iOS (wersja 5 i wyższe).

Małgorzata Dłubak
Meritum Banku