Mennica Wrocławska wypełnia lukę po NBP

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

zloto.05.250xMennica Wrocławska, lider w detalicznej dystrybucji złota i srebra inwestycyjnego, informuje, że decyzja Narodowego Banku Polskiego o zaprzestaniu skupu złota monetarnego nie ma wpływu na jej bieżącą działalność. Zdaniem Piotra Wojdy, Wiceprezesa Mennicy Wrocławskiej decyzja NBP to wręcz noworoczny prezent dla jego spółki.

Z początkiem nowego roku NBP instytucja, która przez znaczną grupę osób kojarzona była z jedynym miejscem, w którym można było sprzedać złoto zaprzestaje tej działalności.  

Mennica Wrocławska widzi dla siebie ogromne możliwości w związku z decyzją podjętą przez bank centralny. Spółka na bieżąco informuje i zapewnia klientów o ciągłej sprzedaży i skupie złota w 10 własnych oddziałach zlokalizowanych w 10 największych miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Gdańsk, Opole, Lublin, Białystok i Kielce). „Stanowisko NBP utwierdza nas w przekonaniu, że podjęliśmy słuszną decyzję dotyczącą rozwoju segmentu skupu kruszcu i inwestycję w linię do rafinacji metalu. Można nawet zasugerować, że się do tego przygotowaliśmy rozszerzając naszą ofertę między innymi o skup złotego złomu” – mówi wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, Piotr Wojda.

Spółka już kilka miesięcy temu dostrzegła ogromny potencjał i rosnącą podaż złotego złomu i złota inwestycyjnego ze strony osób fizycznych. Dlatego Mennica Wrocławska podejmuje strategiczne decyzje o stałym rozwijaniu własnej sieci sprzedaży. Pod koniec listopada 2012 r. otworzyła kolejny oddział w Poznaniu, a w połowie grudnia pierwszą w Polsce „złotą wyspę” w centrum handlowym Korona we Wrocławiu.

„Jako jedyny podmiot na rynku chcemy oferować klientom zarówno zakup, jak i wycenę oraz skup z natychmiastową płatnością. Jeszcze kilka lat temu, kiedy ceny złota wahały się na poziomie kilkuset dolarów, taka działalność byłaby zupełnie nieopłacalna”- dodaje wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, Piotr Wojda.

Obecnie za 1 gramową złotą sztabkę trzeba zapłacić ok. 203 zł, a 5 gramowa to wydatek rzędu nieco mniej niż 950 zł.