mBank wspiera 29. Finał WOŚP, można już zamówić kartę zaprojektowaną przez Jurka Owsiaka

mBank wspiera 29. Finał WOŚP, można już zamówić kartę zaprojektowaną przez Jurka Owsiaka
Źródło: WOŚP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z okazji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mBank - główny partner Fundacji - jak zwykle przygotował atrakcje. Można już zamawiać okolicznościowe karty płatnicze, zaprojektowane przez Jurka Owsiaka. A tuż przed Wigilią wystartuje akcja, w ramach której bank dokładać się będzie do wpłat klientów na rzecz WOŚP.

Mimo niełatwego czasu pandemii Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 29. Najbliższy Finał zostanie zorganizowany 10 stycznia 2021 r. z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Fundacja będzie zbierać pieniądze dla dziecięcej laryngologii, a z nią mBank.

Jakie atrakcje przygotował w tym roku mBank?

W ramach tegorocznych atrakcji bank przygotował:

1. Okolicznościową kartę Mastercard, której wizerunek jak co roku zaprojektował Jurek Owsiak. Można ją zamawiać od 14 grudnia bezpłatnie w aplikacji mobilnej i serwisie transakcyjnym. Pula kart z limitowanej edycji to 30 000 szt. 2. Akcję 1000 zł od mBanku do każdej z pierwszych 100 wpłat danego dnia.
Akcja startuje 22 grudnia i potrwa do finału. Dzięki niej łącznie bank może przekazać na rzecz WOŚP aż 2 mln zł.
3. Ułatwienia, dzięki którym każdy będzie mógł wygodnie wesprzeć cel 29. Finału:
W aplikacji mobilnej mBanku na Android, a także – co jest nowością – również w aplikacji na iOS, pojawi się specjalne serce do szybkich wpłat.W placówkach i mKioskach w całej Polsce pojawią się terminale, dzięki którym pieniądze będzie można wpłacić kartą.Jak co roku, pracownicy mBanku będą też przyjmować i liczyć pieniądze ze sztabów, a także rozliczą finał akcji.

Kolejne atrakcje bank zapowie w styczniu.

Czytaj także: W tym roku eSkarbonki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogą zakładać nawet małe firmy i osoby fizyczne

29. Finał WOŚP

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Do tej pory Orkiestra przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 mld PLN i i kupiła ponad 65 tys. urządzeń.

Czytaj także: mojeID w mBanku >>>

29. Finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia 2021 roku, a jego celem będzie pozyskanie środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również poprzez kanały elektroniczne. 

Źródło: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy / WOŚP