mBank: nie jesteśmy zainteresowani przejęciem Deutsche Bank Polska

mBank: nie jesteśmy zainteresowani przejęciem Deutsche Bank Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
mBank nie jest już zainteresowany przejęciem Deutsche Bank Polska, natomiast Idea Bank nie pasuje do jego modelu biznesowego, wynika z wypowiedzi prezesa mBanku Cezarego Stypułkowskiego.

#mBank rezygnuje ze starań o przejęcie Deutsche Bank Polska #banki #DeutscheBank

– Nie jesteśmy już zainteresowani przejęciem DB Polska – odpowiedział Stypułkowski dziennikarzom w kuluarach Open Eyes Economy Summit 2 w Krakowie, odpowiadając na pytanie czy mBank jest jeszcze zainteresowany tą transakcją.

Natomiast na pytanie o możliwość zakupu Idea Banku odpowiedział, że „modelowo Idea Bank nie pasuje nam”.

Jego zdaniem, nie można wykluczyć, że znajdą się na rynku inne podmioty zainteresowane tymi bankami.

– W takich warunkach regulacyjnych trudno jest podejmować decyzje biznesowe. Samo badanie banku musi trwać około 15 miesięcy. Ale to jest też tak, że jeśli ktoś chce sprzedać, to może znaleźć się kupiec, tylko pytanie jest, za jaką cenę – dodał Stypułkowski.

Co na to prezes ING Banku Śląskiego?

Prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz nie chciał skomentować potencjalnej transakcji na rynku bankowym. – Pozostawiam to bez komentarza – powiedział dziennikarzom.

Pod koniec sierpnia Reuters poinformował, powołując się na nieoficjalne źródła, że ze starań o przejęcie Deutsche Bank Polska zrezygnował mBank, a o aktywa te nadal starali się hiszpański Santander i portugalski Millennium bcp.

Źródło: ISBnews