MasterCard przyzna nagrody za najlepsze aplikacje umożliwiające zakupy przy użyciu telefonu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

master.card.200x173MasterCard ogłasza konkurs, w którym wyróżni najlepsze aplikacje umożliwiające zakupy przy użyciu telefonu komórkowego w dziewięciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej (w tym w Polsce), a także w Rosji i Turcji. Ta unikalna inicjatywa umożliwi zaprezentowanie najnowszych aplikacji związanych z zakupami przy użyciu telefonu oraz nagrodzi liderów wśród ich twórców. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 stycznia 2013 r.

Konkurs obejmuje swoim zasięgiem dziewięć państw: Polskę, Chorwację, Czechy, Rosję, Rumunię, Słowację, Słowenię, Turcję i Węgry. MasterCard wyróżni najlepsze aplikacje, które dają użytkownikom możliwość przeglądania oraz ewentualnego zakupu produktów lub usług za pomocą telefonu komórkowego. W konkursie mogą wziąć udział aplikacje powszechnie dostępne w językach urzędowych dziewięciu wymienionych państw, przy czym muszą być one dostępne przynajmniej na jednej z następujących platform: iOs, Android, Windows Phone.

Aplikacje zostaną ocenione przez niezależne, międzynarodowe jury, w skład którego wejdą renomowani eksperci z dziedziny technologii, pochodzący z państw uczestniczących w konkursie. Więcej szczegółów na temat ich profili, jak również kryteriów wyboru oraz przyznawania nagród można znaleźć na stronie: http://mmsaa.mastercard.com/ Ze strony polskiej w jury zasiądą: Michał Gruszka – redaktor magazynu mobilnych technologii Mobility, Grzegorz Marczak – autor bloga Antyweb.pl, Konstanty Młynarczyk – redaktor naczelny CHIP i CHIP.pl.

„Aplikacje zakupowe na urządzenia mobilne to coś więcej, niż tylko przeniesienie zakupów z komputera do smartfonu, czy z biurka do kieszeni. To więcej, niż tylko kupowanie wszystkiego co chcemy zawsze, kiedy chcemy i niezależnie od miejsca, w którym przebywamy. To zupełnie nowe możliwości związane ze świadomością lokalizacji, rzeczywistością rozszerzoną, kodami QR, technologią NFC i mediami społecznościowymi. Dobrze zrobiona aplikacja może na zawsze zmienić sposób, w jaki robimy zakupy!” – mówi Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny CHIP i CHIP.pl.

Właścicielom trzech najlepszych aplikacji, jak również trzem najlepszym aplikacjom na każdym z dziewięciu rynków przyznane zostaną nagrody i specjalne certyfikaty, uzyskają oni też prawo do korzystania przez rok z logotypu oraz tytułu „Winner of MasterCard Mobile Shopping Application Awards 2013”. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w pierwszym kwartale 2013 r.

Szybko rozwijające się rynki europejskie są liderem w zakresie innowacji i wdrażania nowych technologii. Nagrody MasterCard to doskonały sposób na wyróżnienie wartościowych działań ułatwiających użytkownikom robienie zakupów przy użyciu telefonu komórkowego. Cieszę się, że w 2013 r. konkurs odbędzie się w dziewięciu tak ciekawych oraz różnorodnych państwach. Umożliwi on udział w konkursie wielu właścicielom aplikacji, a co za tym idzie – pogłębi wiedzę zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców z branży płatności oraz handlu detalicznego” – mówi Bella Stavchansky, Prezes High Growth European Markets, MasterCard Europe.

Właściciele aplikacji mogą wziąć udział w konkursie wypełniając zgłoszenie oraz przesyłając je organizatorom drogą mailową na adres: mmsaa@localtime.hu od 5 grudnia 2012 r. do 10 stycznia 2013 r. Więcej informacji oraz pełne zasady konkursu dostępne są na stronie internetowej: http://mmsaa.mastercard.com/.