Mastercard przejmie VocaLink

Mastercard przejmie VocaLink
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Mastercard otrzymał zgodę brytyjskiego urzędu ds. konkurencji i rynków (Competition & Markets Authority) na przejęcie VocaLink Holdings Ltd. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu najbliższych tygodni.

VocaLink Holdings Ltd. to lider w dziedzinie płatności przelewem z konta bankowego. Technologia VocaLink umożliwia natychmiastowe płatności na największych rynkach finansowych świata. W ubiegłym roku systemy firmy przetworzyły ponad 11 mld transakcji o łącznej wartości 6 bln funtów brytyjskich (ok. 30 bln zł). Usługa dostępna jest w Wielkiej Brytanii, Singapurze i Tajlandii, a jeszcze w tym roku ma być dostępna także w USA. Przejęcie firmy umożliwi zatem organizacji Mastercard odgrywanie bardziej strategicznej roli tak na Wyspach Brytyjskich, jak i na innych rynkach na całym świecie.

– Uważamy, że przyszłość płatności będzie zależeć od tego, jak szerokie możliwości wyboru będą mieć klienci. Uzupełnienie naszej sieci rozliczeń kartowych o płatności oparte na kontach bankowych poszerza zakres i sposób działania naszych usług. Razem z VocaLink staniemy się partnerem zaspokajającym wszelkie potrzeby przedsiębiorstw, instytucji rządowych i klientów indywidualnych związane z płatnościami – powiedział Michael Miebach, dyrektor ds. produktów w Mastercard. – Mamy szansę rozszerzyć wszystkie usługi realizowane przy użyciu kart o płatności z konta. Tym samym na nowo wytyczymy granice możliwości w handlu i zwiększymy dostępność płatności elektronicznych. Zlikwidujemy bariery, wprowadzając innowacyjne usługi obejmujące różne typy płatności. Będą one szybsze, dostępne w czasie rzeczywistym w wielu nowych miejscach i na różnych urządzeniach – dodał.

VocaLink wniesie do Mastercarda zespół ekspertów ze specjalistyczną wiedzą, wyjątkową technologię oraz systemy analityczne służące do wykrywania oszustw. Umożliwi to bardziej kompleksową obsługę płatności przy zakupach detalicznych, pomiędzy klientami indywidualnymi oraz pomiędzy przedsiębiorstwami, a także rozszerzenie zakresu usług. Przejęcie firmy otwiera nowe możliwości trwałego zrezygnowania z gotówki lub czeków przy transakcjach biznesowych, osobistych oraz w obrocie z instytucjami państwowymi.

(il)