Martin Sun nowym dyrektorem zarządzającym w Huawei CBG Polska

Martin Sun nowym dyrektorem zarządzającym w Huawei CBG Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Martin Sun obejmie od 1 września br. stanowisko dyrektora zarządzającego Huawei CBG Polska - jednej z trzech grup biznesowych Huawei, zajmującej się szerokim portfolio elektroniki użytkowej, podała spółka. Zastąpi on dotychczasowego dyrektora Jeffersona Zhanga, który z początkiem września dołączy do struktur Huawei w centrali firmy w Chinach.

„Objęcie stanowiska dyrektora zarządzającego Huawei CBG w Polsce to dla mnie wielki zaszczyt i wyzwanie. Polska jest jednym z kluczowych rynków dla Huawei na świecie, mamy tutaj ambitne plany rozwoju i inwestycji w szereg kategorii produktowych, w tym laptopów, smartfonów, smartwatchy czy produktów audio. Nadal również będziemy inwestować w rozwój własnego ekosystemu Huawei Mobile Services i sklepu z aplikacjami AppGallery. Polski oddział Huawei to zespół ambitnych profesjonalistów i wierzę, że wspólnymi siłami osiągniemy zamierzone cele” – powiedział Sun, cytowany w komunikacie.

Doświadczenie zawodowe

Martin Sun jest związany z firmą Huawei od ponad 9 lat. Przez ostatnie 2 lata pracował w Huawei CBG Polska, jako dyrektor odpowiedzialny za całość sprzedaży produktów marki w Polsce.

Wcześniej pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Huawei CBG w Maroko, a poprzednio – managera ds. sprzedaży w Pakistanie.

Huawei na świecie

Huawei jest jednym z czołowych producentów elektroniki użytkowej na świecie. Usługi i urządzenia Huawei dostępne są w ponad 170 krajach i korzysta z nich ponad 3 miliardy ludzi na całym świecie.

Huawei Consumer Business Group (CBG), jedna z trzech grup biznesowych firmy, oferuje konsumentom w Polsce szeroką gamę produktów.

Źródło: ISBnews