Marek Lusztyn

Marek Lusztyn
fot. Bank Pekao S.A.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Wiceprezes Zarządu Banku, nadzoruje Pion Zarządzania Ryzykami

Bank Pekao S.A.

Marek Lusztyn od 20 lat związany z Grupą Banku Pekao S.A., od listopada 2019 roku do kwietnia 2020 roku na stanowisku Prezesa Zarządu Banku.

Do czerwca 2017 roku pracował w Unicredit SpA (w Mediolanie) na stanowisku Senior Vice President, obejmującym globalną odpowiedzialność za zarządzanie ryzykiem rynkowym i ryzykiem kredytowym portfela handlowego Grupy Unicredit oraz członek Komitetu Wykonawczego Pionu Rynków Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej Grupy Unicredit, odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem.

W latach 2010-2013 pracował w Unicredit Bank AG (dawniej Hypovereinsbank) w Monachium, nadzorując obszar zarządzania ryzykiem rynkowym, ryzykiem kredytowym kontrahenta oraz ryzykiem operacyjnym. W latach 2008 – 2010 pracował w grupie Unicredit w Londynie, gdzie odpowiadał za metodologię i infrastrukturę ryzyka rynkowego na całą Grupę Unicredit. Wcześniej (2000 – 2008) Dyrektor Wydziału Ryzyka Rynkowego, a później Dyrektor Zarządzający Departamentem Ryzyka Finansowego w Banku Pekao S.A.

Przez 8 lat był również członkiem i Sekretarzem Rady Nadzorczej Centralnego Domu Maklerskiego Pekao S.A. Karierę zawodową zaczynał w 1996 roku w Departamencie Gospodarki Pieniężnej Banku Handlowego S.A. w Warszawie jako dealer.

Doktor nauk ekonomicznych (Szkoła Główna Handlowa), jest także absolwentem University of Illinois (Executive MBA) oraz INSEAD. W 2014 roku został uhonorowany tytułem Future Leader in Global Finance przez Institute of International Finance. Od września 2019 r. powołany przez Senat Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w skład pierwszej Rady Uczelni, jako przedstawiciel Klubu Partnerów SGH.

Marek Lusztyn spełnia wymogi odpowiedniości określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.