Marcin Szuba nowym dyrektorem inwestycyjnym Esaliens TFI

Marcin Szuba nowym dyrektorem inwestycyjnym Esaliens TFI
Logo Esaliens TFI Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Marcin Szuba został nowym dyrektorem inwestycyjnym w strukturach Esaliens Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, podało towarzystwo.
#MarcinSzuba został nowym dyrektorem inwestycyjnym w strukturach #EsaliensTFI

„Nowym dyrektorem inwestycyjnym w strukturach TFI został znany z autorskiego modelu zarządzania aktywami w sektorze medycznym Marcin Szuba. Esaliens TFI wkrótce dostarczy klientom rozwiązanie skoncentrowane na inwestycjach w tym sektorze. Unikalne kompetencje nowego zarządzającego w zakresie branży medycznej będą również wykorzystywane w obecnie działających produktach, takich jak portfele akcyjne funduszy czy pracownicze plany kapitałowe, które w ramach stosowanej polityki inwestycyjnej dają możliwość globalnego inwestowania” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Esaliens TFI wpisane do ewidencji instytucji oferujących PPK >>>

„Zgodnie z zapowiedziami jesteśmy aktywni na rynku rekrutacyjnym, inwestując w wykwalifikowaną kadrę i pracowników z dorobkiem wzbogacającym zespół Esaliens TFI w unikalne doświadczenie oraz kompetencje. Zarówno wykształcenie, jak i dotychczasowa praktyka zawodowa Marcina są ściśle związane z branżą medyczną. Zapraszając go do współpracy, chcemy, by realizował i rozwijał swoje kompetencje, zarówno w ramach obecnych rozwiązań produktowych, jak i w zakresie nowych, dedykowanych rozwiązań, nad którymi intensywnie pracujemy, rozszerzając możliwości inwestycyjne oferowane klientom. Stabilny, współpracujący ze sobą od lat zespół o zweryfikowanym doświadczeniu inwestycyjnym to wizytówka Esaliens TFI i jednocześnie jedna z naszych głównych przewag w dobie intensywnego wdrażania pracowniczych planów kapitałowych” – powiedział członek zarządu Esaliens TFI Piotr Rzeźniczak, cytowany w komunikacie.

Doświadczenie zawodowe

Marcin Szuba ma długie doświadczenie w pracy na rynku kapitałowym w licznych instytucjach finansowych takich jak OFE i TFI. Od 10 lat odpowiada za zarządzanie globalnymi funduszami inwestycyjnymi z obszaru ochrony zdrowia.

Esaliens TFI przez 20 lat budowało doświadczenie w strukturach dużych międzynarodowych korporacji takich jak Citigroup i Legg Mason. Obecnie łączy zaangażowanie i elastyczność firmy prywatnej z bezpieczeństwem operacyjnym charakterystycznym dla dużych korporacji. Na rynku rozwiązań emerytalnych jest obecne od jego początków. Produkty o charakterze emerytalnym są kluczowym obszarem działalności Esaliens TFI stanowiąc ponad 50% wszystkich zarządzanych środków (PPE, PPO, PPZE, IKZE, IKE, asset management). Przez lata obecności na polskim rynku Esaliens zdążyło zdobyć zaufanie największych grup kapitałowych – zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Źródło: ISBnews