Maciej Chorowski powołany na prezesa NFOŚiGW

Maciej Chorowski powołany na prezesa NFOŚiGW
Fot. NFOŚiGW
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Minister klimatu Michał Kurtyka powołał Macieja Chorowskiego na prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) od 20 sierpnia oraz Pawła Mirowskiego na wiceprezesa Funduszu od 10 września, podało Ministerstwo Klimatu.
Minister klimatu @KurtykaMichal powołał Macieja Chorowskiego na prezesa @NFOSiGW od 20 sierpnia oraz @MirowskiPawel na wiceprezesa #NFOŚiGW

„Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pełni istotną rolę w finansowaniu proekologicznych inwestycji w Polsce. W najbliższym czasie jego rola będzie szczególna ze względu na wyzwania, jakie czekają nas z zaprogramowaniem środków na Fundusz Odbudowy i Fundusz Sprawiedliwej Transformacji. Dlatego cieszy mnie fakt, że w skład zarządu NFOŚiGW powołane zostały osoby z tak dużą wiedzą i doświadczeniem, które będą nieocenione w tym procesie” – powiedział Kurtyka, cytowany w komunikacie.

Maciej Chorowski jest profesorem nauk technicznych. W latach 2016-2019 był dyrektorem w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. W 1998 r. rozpoczął pracę na Politechnice Wrocławskiej, gdzie zajmował stanowiska kolejno adiunkta, prodziekana i dziekana Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, następnie dyrektora Instytutu Inżynierii Lotniczej, Procesowej i Maszyn Energetycznych, a od 2014 r. kierownika Katedry Inżynierii Kriogenicznej, Lotniczej i Procesowej.

Paweł Mirowski doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Energetyce Szczecińskiej oraz Zakładach Chemicznych Police. Pełnił również funkcję dyrektora Centrum Infrastruktury Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police. Następnie był członkiem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, w latach 2017-2018. 

Źródło: ISBnews