Lista laureatów ogólnopolskiego etapu konkursów IX edycji Programu TalentowiSKO

Lista laureatów ogólnopolskiego etapu konkursów IX edycji Programu TalentowiSKO
Źródło: Bank BPS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zakończył się ostatni etap konkursów w Programie edukacyjnym TalentowiSKO prowadzonym przez banki spółdzielcze ze Zrzeszenia BPS i Bank BPS. Wyłonieni zostali zwycięzcy na etapie krajowym, poinformował Bank.

Zegar z koła od roweru, doniczki na kwiaty ze zużytych opon, czy też kino samochodowe ‒ to tylko niektóre z prac dzieci i młodzieży zasługujące na wyróżnienie.

– Program  TalentowiSKO od blisko dekady wspomaga polskie szkoły w edukacji finansowej młodego pokolenia – podkreśla Ewelina Jasińska z Zespołu Komunikacji w Banku BPS.

– Uczestnicy świetnie poradzili sobie z tegorocznymi zadaniami. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni pomysłami na ponowne wykorzystanie zużytych przedmiotów. Do moich faworytów należą kieszonka na telefon mocowana do gniazdka, pojemniki na zużyte baterie z pudełka po butach, czy karmiki dla ptaków wykonane z plastikowych butelek.

Niezwykła jest także przedsiębiorczość młodzieży: niektóre pomysły na biznes, jak na przykład opieka animatora dla dzieci, nawigujące buty dla niewidomych, czy magiczne skarpetki, które wyczuwają, gdy osoba zasypia i automatycznie wstrzymuje oglądany film, z pewnością znalazłyby klientów na współczesnym rynku – dodaje.

Czytaj także: Klienci Banków Spółdzielczych Zrzeszenia BPS i Banku BPS mogą już korzystać z Xiaomi Pay

Lista laureatów Programu TalentowiSKO

Oto wyniki krajowego etapu konkursów Programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych:

Szkoły podstawowe:

  • I miejsce- Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Krzęcinie, Małopolski Bank Spółdzielczy
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej, Bank Spółdzielczy w Czyżewie
  • III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim, Bank Spółdzielczy w Wąsewie

Szkoły ponadpodstawowe:

  • I miejsce – Julia Majewska z „LulaKids” – pomysłem na biznes oferującym opiekę animatora dla dzieci, I Liceum Ogólnokształcące im.  Armii Krajowej w Miliczu, Bank Spółdzielczy w Miliczu
  • II miejsce – Damian Jedziniak, Dawid Stasiczak, Nikola Ginalska z „Tech-Houses” – pomysłem na tworzenie inteligentnych domów, Technikum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Zespole Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Krośnie, Bank Spółdzielczy w Rymanowie
  • III miejsce – Adam Zaperty, Oliwia Antosiewicz, Kamila Śluzek z „Kino TURBO” – pomysłem na kino samochodowe, Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim

Laureaci II etapu konkursów Programu TalentowiSKO otrzymają nagrody pieniężne. Premię finansową otrzymają także opiekunowie Szkolnych Kas Oszczędności.

Film podsumowujący konkursy IX edycji Programu TalentowiSKO: TUTAJ

Czytaj także: Loteria na okrągło w bankach grupy BPS

O Programie

TalentowiSKO jest Programem edukacyjnym Banków Spółdzielczych Zrzeszenia BPS skierowanym do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Jego celem jest kształtowanie przedsiębiorczego i zaradnego młodego pokolenia. W związku z tym wspiera szkoły na terenie całego kraju w nauczaniu oszczędzania od najmłodszych lat. Szkoły biorące udział w Programie mogą korzystać z wielu scenariuszy zajęć o finansach oraz brać udział w konkursach z nagrodami.

O konkursach

Od końca września 2021 roku do końca marca 2022 roku uczniowie na terenie całej Polski brali udział w IX edycji konkursów edukacyjnych Programu TalentowiSKO.

Uczniowie ze szkół podstawowych uczestniczyli w konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”. Tworzyli albumy fotograficzne z przedmiotami codziennego użytku, które zyskały drugie życie oraz przeprowadzali wywiady z dorosłymi na temat oszczędzania.

Do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych skierowany był konkurs, „Inkubator szkolnych biznesów”. Uczestnicy przygotowywali prezentację multimedialną i krótką wypowiedź tzw. elevator speech,
w których przekonywali komisję konkursową do swoich pomysłów na biznes.

W konkursach Programu TalentowiSKO zwycięzcy wyłaniani są w swoich regionach, a następnie spośród laureatów regionalnych Krajowa Komisja Konkursowa wybiera najlepsze prace na etapie krajowym. W  tym roku w jej skład wchodzili przedstawiciele Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Fundacji Rozwoju Bankowości Spółdzielczej, Krajowej Rady Spółdzielczej, Banków Spółdzielczych
i Banku BPS.

Więcej informacji na temat Programu TalentowiSKO i konkursów znajduje się na stronie https://www.talentowisko.pl